جنگ دو شیخ – کفه در حوزه‌ علمیه در حال چرخیدن به نفع دشمنان خامنه‌ای است

291
جنگ دو شیخ-کفه در حوزه علمیه در حال چرخیدن به نفع دشمنان خامنه ای است
جنگ دو شیخ-کفه در حوزه علمیه در حال چرخیدن به نفع دشمنان خامنه ای است

روز ۲۶مرداد ۹۸ محمد یزدی با مسئولان مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه‌ علمیه قم دیدار کرد.

آنچه از این دیدار علنی شد حرفهای شیخ محمد یزدی در مورد فساد آملی لاریجانی بود. آنچه که امواجش هنوز در درون نظام به‌خصوص بعد از فاش‌گوییهای متقابل آملی لاریجانی در مورد یزدی، ادامه دارد.

اما در ادامه تحولات روشن شد که دغدغهٔ اساتید بسیجی حوزه‌ها جدی‌تر از دعوای دو رأس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران است.

کم و کیف این دغدغه را از قول رسانه‌های حکومت دنبال کنیم

 روز اول شهریور ۹۸ سیمای جمهوری اسلامی گفت: دومین همایش بسیجی اساتید حوزه‌ علمیه کشور در مشهد آغاز به کار کرد. ‌

حاجی صادقی نماینده خامنه‌ای در سپاه در این جلسه گفت: این همایش چهار کمیسیون خواهد داشت که شامل نقش و کار کرد استاد بسیجی نسبت به حوزه‌ علمیه .

نقش و کار کرد استاد بسیجی نسبت به مردم.

نقش و کار کردهای استاد بسیجی نسبت به نهادهای حکومتی.

و رسالت و وظیفه استاد بسیجی نسبت به رهبری و نهادهای وابسته به رهبری است.

در این گزارش روشن شد که بحثی تحت عنوان «تعالی اساتید بسیجی حوزهای کشور» در کار نیست.

بلکه موضوع این است که رژیم «اساتید بسیجی حوزه‌ ها » را گردآورده تا آنها را از انفعال و بی‌تفاوتی نسبت به دغدغه‌های نظام آخوندی در بیاورد».

در همین برنامه یکی از سخنرانان به بی‌تفاوتی اساتید حوزه به مشکلات رژیم اشاره کرد و گفت: «تأکید خواهد شد که اساتید بسیجی ما نسبت به امور مشکلات جامعه، مشکلات مردم، مسائل اجتماعی، تهدیدات اجتماعی، جنگ نرم و مسائل مختلف و تهاجم فرهنگی بی‌تفاوت نباشند و حتماً راه‌کارهایی که با این ترفند ها مقابله شود این جا بحث و تبیین خواهد شد».

همه چیز زیر سر دشمن

نماینده خامنه‌ای در سپاه (حاجی صادقی) گفت: «دشمن اولین کارش اینه؛‌ یک جبهه درست کرده»…

و گزارشگر تلویزیون اضافه کرد: «نماینده ولی‌فقیه در سپاه به‌عنوان سخنران این مراسم با اشاره به این‌که امروز تقابل استکبار با انقلاب اسلامی بیش‌از‌پیش شفاف شده است گفت استکبار جهانی با قدرتی عظیم وسیع و تبلیغاتی بالا به‌دنبال تغییر اصول و مبانی انقلاب اسلامی است».

حاجی صادقی نمایندهٔ خامنه‌ای در سپاه در ادامه اظهاراتش بر ضرورت جلوگیری از ریزش و انفعال در بسیجیهای حوزه تأکید کرد و گفت: «بسیج روحانیت علاوه بر این‌که باید سنگرنشین انقلاب اسلامی باشد، باید نسبت به سایر بسیجیان نیز نقش هدایت‌گری و بصیرت‌افزایی داشته باشد».

حاجی صادقی در ادامه به معضل ریزش در نیروهای بسیجی حوزه‌ها اشاره کرد و گفت:« تا چهار ماه قبل نظام دچار یک افسردگی سیاسی شده بود، اما مقام معظم رهبری جلسه‌یی می‌گذارند و‌ مسئولان را هدایت می‌کنند».

جالب آن که در روز ۳۰مرداد، یعنی ۴ماه بعد از جلسهٔ مورد اشاره حاجی صادقی، باز هم حرف خامنه‌ای با سران دولت «نترسید» است.

علاوه بر حوزه‌ها، ریزش و یاس و انفعال در بسیجیهای دانشگاهها هم موضوع نگرانی این روزهای رژیم شده است. مشکلی که برای چاره‌جویی از پیامدهای آن همایش‌هایی در هرمزگان، مازندران، خرم‌آباد، زنجان و مشهد برگزار شد.

مساله عاجل نظام

اکنون روشن شده که وحشت بسیجیهای حوزه‌ها از انزوای جهانی و داخلی رژیم و ناامیدی  آنها یکی از دغدغه‌های اصلی مقامات حکومتی است، دغدغه‌ای که اکنون به یک مسأله عاجل نظام تبدیل شده است.

فرمانده اساتید بسیجی دانشگاههای استان مازندران به بریدگی و انفعال بسیجیهای دانشگاهها اذعان کرد و گفت: «اساتید بسیجی باید در کنار دغدغه‌های علمی، امید، شادابی و نشاط لازم را در نسل جوان ما ایجاد کنند».

 روز اول شهریور ۹۸ تلویزیون رژیم به انفعال بسیجیهای حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت:

«نقش و کار کرد روحانیان بسیجی نسبت به حوزهٔ علمیه مردم و نهادهای حکومتی و همچنین وظیفه اساتید بسیجی نسبت به رهبری و نهادهای وابسته به رهبری از مهم‌ترین محورهای این همایش است».

ناگفته روشن است دغدغه اصلی نظام در سنتی‌ترین پایگاه قدرتش یعنی حوزه‌هاست که اکنون با گسترش وحشت در مزدوران حوزه‌نشین خامنه‌ای و تشدید ریزش آنها، کفه در حوزه‌ها در حال چرخیدن به نفع دشمنان خامنه‌ای است.

آنها همینطوری هم در تعادل‌قوای حوزوی از خامنه‌ای به‌مراتب جلوتر و قوی‌تر هستند و با استمرار و تشدید این ریزش‌ها در جبهه خامنه‌ای، در نقطه کیفاً قوی‌تری نسبت به خامنه‌ای و باندش قرار می‌گیرند.

امری که مطلقاً برای خامنه‌ای خطرناک بوده و برای رفع و رجوع پیامدهای آن به اقداماتی فراتر از همایش و اجلاس و گفتمان بیندیشد.

چرا که ظواهر امر نشان می‌دهد که کار از یک مشکل نرم‌افزاری!؟ فراتر رفته و اکنون نیاز عاجل و ضروری به راه‌کارهای سخت‌افزاری! است.

اقدامی که در حوزه‌ علمیه عواقب بسیار خطرناکی برای خامنه‌ای دارد و رها کردنش هم به همان میزان خطرناک است.

به این ترتیب یک بحران دیگر به بحرانهای بی‌راه‌حل خامنه‌ای اضافه شده است که حتی فکر کردن به آن هم از توان خامنه‌ای خارج است!

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy