بالاتر از رسوایی، پناهنده شدن امیر توحید فاضل خبرنگار ارشد محمد جواد ظریف

2737
بالاتر از رسوایی، پناهنده شدن امیر توحید فاضل خبرنگار ارشد محمد جواد ظریف
بالاتر از رسوایی، پناهنده شدن امیر توحید فاضل خبرنگار ارشد محمد جواد ظریف

امیر توحید فاضل یکی از خبرنگارانی که در رکاب محمد جواد ظریف به سفر اروپایی رفته و بعنوان خبرنگار ویژه وی را همراهی میکرد در جریان سفر ظریف به نروژ، درخواست پناهندگی کرد و با هیئت خبرنگاران وزیر خارجه همراه نشد. روزنامه های وابسته به جناح ولی فقیه با تمسخر نوشتند که او رفت سیگاری بکشد و دیگر نیامد.

تاسف کیهان از عدم شناسایی خبرنگارپناهنده

کیهان امروز ۳ شهریور۶۸ نوشت: امیر توحید فاضل دبیر سیاسی خبرگزاری موج معرفی شده اما مرور سوابق وی نشان می‌دهد که با خبرگزاری ایرنا و برخی روزنامه‌ها مانند شهروند همکاری می‌کرده است.

کیهان در حالی که تاسف میخورد که چرا وی را پیش از این شناسایی نکرده است نوشت: این خبرنگار حتی بارها با روزنامه‌نگارهای اصلاح‌طلب بیانیه‌های مشترکی را امضاء کرده است.

برخی از رسانه های حکومتی و همکاران این خبرنگار اعلام کردند وی پناهنده شده است.

امیر توحید فاضل ، بدون تکذیب یا تایید شایعات مربوط به پناهندگی اش در سوئد در توییتر خود نوشت: هر کسی حق دارد برای زندگی خود تصمیم بگیرد. هیچ کس از آینده خبر ندارد. تنها کوته مغزانند که بدون اطلاع حرف می‌زنند.

رسانه های حکومتی نوشتند:‌ امیر توحید فاضل منتشرکننده فهرست جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت مجلس شورای بود که در آن، احتمال دوتابعیتی بودن برخی از اعضای دولت ایران از جمله حسن روحانی، سعید نمکی، وزیر بهداشت و معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده مطرح شده بود.

سفر جواد ظریف با حاشیه‌های فراوانی روبرو بود.

این سفر با اعتراضات گسترده هموطنان در کشورهای مختلف همراه بود به طوریکه وزیر خارجه سوئد گفت ظریف به دعوت خودش به این کشور آمده است و فرانسه هم خبرنگاران همراه ظریف را به کاخ الیزه راه نداد.

علاوه بر این شهرداری فرانسه با نصب بنر بزرگی نوشت: «ایران آخوندها و وزیر آن ظریف اصول ما را نقض می‌کنند و ما از آنها استقبال نمی‌کنیم».

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy