آمریکا حکم توقیف نفتکش گریس۱ با ۱میلیون دلار پول نقد را صادر کرد

227
آمریکا حکم توقیف نفتکش گریس1 با 1میلیون دلار پول نقد را صادر کرد
آمریکا حکم توقیف نفتکش گریس1 با 1میلیون دلار پول نقد را صادر کرد

آخرین موقعیت راداری نفتکش گریس۱ نشان میدهد که این کشتی پس از حکم آزادی دادگاه جبل الطارق، در یک بندر متوقف و (احتمالا توقیف) شده است.

ساعاتی پیش خبرگزاریها اعلام کردند که ایالات متحده برای نفتکش ایرانی گریس-۱ که به تازگی توسط دولت جبل الطارق آزاد شده بود، حکم بازداشت و توقیف صادر کرده است.

طبق اسناد موجود، نفتکش گریس۱ علاوه بر حمل نفت قاچاق، حامل ۹۹۵,۰۰۰ دلار به مقدار تقریبی ۱ میلیون دلار پول نقد نیز بود که این مقدار پول از سرمایه ملی متعلق به ملت ایران قرار بود به گروه‌هایی تروریستی همچون حماس، جهاد اسلامی و… تحویل داده شود!

صدای آمریکا نوشت: یک دادگاه در ایالات متحده حکم توقیف نفتکش ایرانی گریس-۱ را که نیروی دریایی بریتانیا ماه گذشته در جبل الطارق متوقف کرده بودند، را صادر کرده است.

به گزارش رویترز، جسی لیو، دادستان منطقه کلمبیا، اعلام کرد که در پی شکایت دولت آمریکا حکم توقیف این نفتکش که حامل بیش از دو میلیون بشکه نفت بوده را صادر کرده است.

خانم لیو در حکم خود عنوان کرد سپاه پاسداران که یک سازمان تروریستی است، با سفر نفتکش «گریس ۱» ارتباط داشته و ظاهرا شبکه‌ای از شرکت‌های صوری از این طریق میلیون‌ها دلار پولشویی کرده‌اند.

او همچنین افزود که حکم توقیف این نفتکش صرفا بر اساس شکایت و ادعاهای دولت ایالات متحده صادر شده و وظیفه اثبات این ادعاها بر عهده دولت است.

پیش از این نیز وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که این کشور خدمه نفتکش گریس۱ را به دلیل آن‌که مشغول کمک به سپاه پاسداران و انتقال نفت به سوریه بودند، تحریم خواهد کرد.

نفتکش ایرانی منتظر کاپیتان جدید

در حال حاضر ناخدای «گریس ۱» از هدایت آن انصراف داده و نفتکش منتظر یک ناخدای جدید و تعدادی خدمه است تا بتواند حرکت خود را از سر گیرد.

لینکهای مشابه

نفتکش گریس۱ برای نجات بشار اسد رفته بود در جبل‌الطارق قربانی شد
توقیف نفتکش حامل نفت خام ایران به سوریه به مدت ۳۰ روز دیگر تمدید…

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy