افشاگری اموال فوق تصور علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی خامنه ای

776

 انتخاب ۲۳مرداد۹۸با انتشار ویدیو بالا از خانه‌یی منسوب به خانواده علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی پرده برداشت.

بر اساس این ویدیو، خانه‌یی ۲۶۰۰متری و هزار میلیارد تومانی در خیابان فرشته متعلق به آذرمیدخت طباطبایی همسر علی شمخانی است.

این تنها افشاگری در مورد اموال شمخانی نیست. گفته می‌شود داماد او در لواسان ویلایی بزرگ ساخته و برخی بستگان او نیز املاکی در تهران، لواسان، اهواز و شمال کشور دارند؛ شرکت کشتیرانی آدمیرال هم متعلق به فرزندان علی شمخانی است؛ برادر زاده‌های او نیز با وجود سن و سال کم، پست‌های مهم دولتی گرفته‌اند.

با این حال، شمخانی بار‌ها از ساده زیستی گفته و حتی چندی پیش خواستار جمع شدن بساط حفاظت شخصیتها شده بود.

همچنین به‌دنبال برملا شدن چند پرونده فساد و اختلاس حکومتی در جریان جنگ جناح‌ها و دستگیریهای اخیر و همچنین فرار متهم اول پرونده اختلاس بانک مرکزی روز چهارشنبه، رئیس سازمان خصوصی‌سازی رژیم، پس از اعلام استعفا دستگیر شد.

رسانه های مربوط به حکومت نوشتند: عبدالله‌ پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی و معاون وزارت اقتصاد  روحانی که روز چهارشنبه به سازمان بازرسی احضار شده بود، از سمت خود استعفا داد و وزیر امور اقتصاد و دارایی  استعفای او را پذیرفت. اما ساعاتی بعد دستگیر گردید.

بیگی نماینده تبریز پیش از این فاش کرده بود که رئیس سازمان خصوصی‌سازی، شرکتی را به بخش خصوصی واگذار می‌کرده و خود به‌عنوان شخصیت حقیقی خریدار آن شرکت بوده از جمله مجتمع گوشت اردبیل را به بخش خصوصی واگذار کرد.

از جمله پرونده‌های اختلاسی که به‌گفته اعضای مجلس رژیم، پوری حسینی در آن دست داشته، عبارتند از: شرکت ماشین‌سازی تبریز، نیشکر هفت‌تپه، کشت و صنعت مغان، هپکو، آلومینیوم المهدی، پالایشگاه کرمانشاه.

پورحسینی در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در آذربایجان شرقی بود.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy