آیا واقعا هدف رژیم آخوندی از طرح احیای کارت سوخت مقابله با قاچاق است؟

329
آیا واقعا هدف رژیم آخوندی از طرح احیای کارت سوخت مقابله با قاچاق است؟
آیا واقعا هدف رژیم آخوندی از طرح احیای کارت سوخت مقابله با قاچاق است؟

آیا همانطور که مقامهای حکومتی مدعی هستند احیای کارت سوخت برای مقابله با قاچاق سوخت است؛ یا واقعیت چیز دیگری است؟

مقامهای حکومتی می‌گویند کارت سوخت بخاطر اعمال محدودیت نیست چون سقفی برای آن وجود ندار.

گران کردن بنزین مد نظر نیست.

آنها در جواب این سؤال که بنابراین ضرورت این کار چیست؟ می‌گویند؛ می خواهیم جلوی سوءاستفاده و قاچاق سوخت به کشورهای همسایه که بنزین در آنجا گرانتراست را بگیریم و مصرف را کنترل کنیم تا هر کس فقط با کارت بنزین خودرو خودش بتواند بنزین بزند.

این دلایل بسیار مسخره‌است. زیرا مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی اعتراف کرده که قاچاق اصلی از طریق لوله و از طریق پالایشگاهها صورت می‌گیرد.

وی می‌گوید اینها پالایشگاههای دولتی نیستند، بلکه پالایشگاههای کوچک خصوصی هستند. یعنی از این پالایشگاهها مستقیما خط لوله کشیده‌اند به آن طرف مرز و بنزین و سایر فرآورده‌های نفتی را از این طریق قاچاق می‌کنند.

این پالایشگاههای خصوصی که به چه کسی یا نهادی تعلق دارد؟ غیر از سپاه پاسداران و باندهای مافیایی حاکم چه کسی در این کشور می‌تواند پالایشگاه داشته باشد و محصولاتش را از طریق لوله به آن طرف مرز بفرستد.

در حال حاضر ظرفیت تولید بنزین ایران حدود ۱۱۰ میلیون لیتر در روز و متوسط میزان مصرف حدود ۹۴ میلیون لیتر در روز اعلام شده است.

سایت مجلس نوشته که تا حدود ۳۰ درصد از سوخت عرضه شده در ایران به خارج از کشور قاچاق شود.

این میزان رقمی بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون لیتر در روز خواهد بود.

آیا این حجم عجیب و غریب!! توسط سوخت‌بران و هموطنان محروم ما در سیستان و بلوچستان قاچاق میشود که مانند کولبران در کردستان هر روز هدف تیر پاسداران جنایتکار قرار گرفته و به قتل میرسند آن هم با دبه و گالن؟!

محمد حسن‌نژاد، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید اگر میزان قاچاق بنزین را روزی ۲۲ میلیون لیتر و تفاوت قیمت با کشورهای همسایه را ۵۰ سنت در هر لیتر در نظر بگیریم گردش مالی این بازار در سال به ۴۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. این رقم تقریبا به اندازه بودجه عمرانی سال جاری است.

بنابراین مقابله با قاچاق سوخت از طریق کارت سوخت یک ترفند و یک بهانه فریبکارانه است. همة مردم هم این را می‌دانند.

رژیم ملاها به دلیل سوابق امر و این که افزایش قیمت سوخت و بنزین بلافاصله بر روی قیمت همة کالاها و خدمات تاثیر میگذراد و ناگهان تورم و گرانی را جهش می‌دهد، لذا خیزش و قیام مردم را در پی داشته، در نتیجه رژیم خیلی با احتیاط وارد این قضیه می شود و سعی می‌کند کار را گام به گام پیش ببرد.

در اردیبهشت ماه امسال رژیم اعلام کرد که طرح سهمیه بندی بنزين از تاریخ ۱۲ اردیبهشت به اجرا درمی‌آید و بر اساس آن میزان بنزین سهمیه‌ای ۶۰ لیتر و قیمت آن ۱۰۰۰تومان برای هر لیتر ولی قیمت بنزین آزاد به ۲۵۰۰ تومان در هر لیتر و نرخ بنزین سوپر به سه هزار تومان خواهد رسید.

به دنبال اعلام این خبر در شهرهای مختلف کشور، صفهای طولانی در پمپ‌بنرین‌ها تشکیل شد.

شدت واکنش مردم و فضای انفجاری جامعه به حدی بود که مجلس ضمن هشدارنسبت به پیامدهای اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام کرد این طرح در سال جاری اجرا نخواهد شد.

حتی با مطرح شدن این موضوع افزایش قیمت بنزین، تورم رو به افزایش گذاشت و بنا به گزارش مرکز آمار، تورم نقطه به نقطه در فروردین ماه امسال در مقایسه با فروردین سال قبل به ۵۱٫۴ درصد رسید.

حالا به دلیل این که به لحاظ اقتصادی وضع رژیم به شدت وخیم است و روز به روز هم وخیمتر می‌شود، رژيم تنها یک راه بلد است و آن دست در جیب مردم و غارت و چپاول آنهاست

رژیم از خطر این کار آگاه است و به همین دلیل این طور ترسان و لرزان عمل می‌کند و شیوة گام به گام یا نمدمال یا به طور واقعی یک بازی خطرناک با آتش را در پیش گرفته است

این اقدام رژيم اما هیچ دردی را دوا نمی‌کند، بلکه با افزایش تورم ناشی از آن (تورمی که منابع رژیم آن را ۵۰درصد) و منابع خارجی آن را ۳ تا ۴برابر این رقم می‌دانند، به منزلة تیر خلاصی است به ته‌مانده تولید..

اما با نقطه مختصات کنونی جامعة ایران به نظر نمیرسد که مردم به این غارتگری که واقعاً خرد شدن استخوانهایشان است تن بدهند.

روحانی اخیرا گفته؛ مردم صبر دارند و صبر مردم زیاد است! یعنی که بیش از اینها می‌توانیم به مردم فشار بیاوریم.

این حرف آن قدر ابلهانه و سخیف بود که از هر دو‌ جناح نظام به او تاخته و آن را توهمات خطرناک خواندند و به وی هشدار دادند.

در پایان باید گفت که بنا به تجربه تاریخی همة دیکتاتوریهای رو به سقوط در آخرین مراحل عمر خود، اشتباهات مهلک و استراتژیک می‌کنند لذا نقشه کشیدن برای افزایش قیمت سوخت هم یکی از اشتباهات دیکتاتوری خامنه‌ای در فاز پایانی و سراشیبی سقوط است.

لینک مشابه

گرانی بنزین و گازوییل مورد تایید روحانی قرار گرفت

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy