سالار آقاخانی معاون‌ارزی‌ بانک‌ مرکزی با بیش از ۲۰۰میلیون دلارفرار کرد

656
سالارآقاخانی معاون‌ارزی‌ بانک‌ مرکزی با بیش از 200میلیون دلارفرار کرد
سالارآقاخانی معاون‌ارزی‌ بانک‌ مرکزی با بیش از 200میلیون دلارفرار کرد

سالار آقاخانی معاون‌ارزی‌ بانک‌ مرکزی با ۱۵۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو ارزی دولتی به کانادا گریخت!

سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد این قوه از محل سالار آقاخانی معاون ارزی سابق بانک مرکزی و متهم ردیف اول پرونده فساد ارزی زمستان ۹۶ بی‌اطلاع است.

سالار آقاخانی ۲۸ساله با ۱۶۰میلیون دلار به اضافه ۲۱میلیون یورو و چه بسا مقادیر دیگری ارزهای نامعلوم در حالی‌که بازداشت و با قرار وثیقه آزاد شده بود، با تمامی پولها و با یک پرواز عادی به روش کاملاً قانونی از کشور خارج شد و اکنون می‌گویند ناپدید شده است!

در نیمه دوم قرن بیستم صاحبان پول‌های کثیف و مسروقه به سوئیس می‌گریختند. فاشیست‌های گریخته از آلمان، راهی آمریکای جنوبی می‌شدند.

اختلاس‌گران خرده‌پا از برخی کشورهای آسیای شرقی استفاده می‌کردند، پناهگاهی که وزارت اطلاعات رژیم هم در آنجا کلی سرپل دارد!

در فیلم‌های هالیوودی مأموران متمرد سرویس‌های اطلاعاتی، نهایتاً به یکی از صدها جزیره بکر و دورافتاده اقیانوس آرام می‌گریزند.

و پاسدارانی که در جنگ باندی کم می‌آورند به برخی کشورهای آمریکای شمالی می‌روند!

اکنون باید دید سالار آقاخانی جدیدترین میلیونتر اختلاسچی نظام ولایی که هم به بانک انصار سپاه پاسداران وصل بود و هم به عراقچی و دولت و آخرین ردش را هم ۶ماه پیش در ترکیه زده‌اند، در کجا بیتوته کرده است؟

خبر فوری رژیم در این مورد سؤال کرده: «این اختلاس‌چی‌ها آیا از صادق لاریجانی و حسن روحانی دستور می‌گرفته‌اند؟»

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، می‌گوید متهم اصلی پرونده فساد در بانک مرکزی با نام سالار آقاخانی متواری و از ایران خارج شده‌است.

به گفته این خبرگزاری، سالار آقاخانی عامل بانک مرکزی در توزیع ارز بوده‌است و در پرونده‌ای که احمد عراقچی، معاون پیشین بانک مرکزی، نیز متهم است، به عنوان متهم ردیف اول محاکمه می‌شود.

سالار آقاخان ۲۰ اسفند سال گذشته یعنی دقیقاً زمانی که اوج برخورد با دلالان بازار ارز بود، توسط پلیس آگاهی شناسایی و دستگر می‌شود.

بعد از دستگیری، براساس آنچه پیشتر معاون اول قوه‌قضائیه گفته، بازپرس وقتی می‌بیند بانک مرکزی و معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات، آقاخان را تأیید می‌کنند و می‌گویند اقداماتش با هماهنگی آنها بوده، او را آزاد می‌کند.

آقاخان نیز از این فرصت سوءاستفاده کرده و تا همین امروز متواری است؛ یعنی بر خلاف آنچه تصور می‌شود، آقاخان در جلسات دادگاهی که این روزها برای مسئولان و مقامات سابق بانک مرکزی از جمله سیف و عراقچی برگزار می‌شود و متهم ردیف اول پرونده نیز هست، حضور ندارد و محاکماتش غیابی است.

محمدرضا مظلومین پسر وحید مظلومین معروف به سلطان سکه که سال گذشته محاکمه و به اعدام محکوم و حکمش نیز اجرا شد هم از دیگر متهمان مرتبط با پرونده ارزی و متواری است..

این است طریق ولایی و سالار آقاخانی بود یک سرباز ولایت!!

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy