افشاگری بی‌سابقه غضنفر رکن‌آبادی؛ حادثه منا را جمهوری اسلامی گردن گرفت

501

اخیرا غضنفر رکن‌آبادی در یک افشاگری بی‌سابقه پرده از جنایتی هولناک برداشت و گفت مسئولان ج.اسلامی حادثه منا را گردن گرفتند. آنها برای باز شدن راه حج کشتار امضا دادند و پذیرفتند که مقصر فاجعه منا ایرانی‌ها بودند!

در این فاجعه که در سال۹۴ رخ داد، مرتضی رکن آبادی برادر غضنفر رکن آبادی سفیر پیشین رژیم در لبنان کشته شد.

مرتضی رکن آبادی ۲۰مرداد۹۸ در مصاحبه با شبکه افق سپاه پاسداران گفت:

« مسئولان جمهوری اسلامی سال گذشته توافق‌نامه‌ای را در مذاکرات حج امضا کردند که بر اساس آن پذیرفته‌اند آنچه در منا اتفاق افتاد مقصرش ایرانی‌ها بودند تا بتوانند راه حج را باز کنند».

مرتضی رکن آبادی گفت: مسئولان روی خون کشته شدگان منا پا گذاشته‌اند.

مقامهای رژیم آخوندی قبلاً اعلام کرده بودند ۴۶۵شهروند ایرانی در حادثه منا زیر دست و پا کشته شده‌اند.

به‌دنبال افشاگری مرتضی رکن آبادی هر کدام از جناح‌های حکومتی دیگر را متهم به این افتضاح می‌کنند. برخی نمایندگی خامنه‌ای در امور حج و برخی وزارت‌خارجه و جواد ظریف را مقصر می‌دانند.

علیرضا رحیمی، عضو کمیسیون امنیت مجلس با انتشار پیامی مسئولیت را متوجه علی قاضی‌عسکر، نماینده پیشین ولی‌فقیه در امور حج و زیارت کرد.

علی قاضی عسکر اظهارات مرتضی رکن آبادی را تکذیب و گفت: «در تفاهم‌نامه‌ حج ایران و عربستان دقیقاً ذکر شده است که مسأله منا باید روشن شود» و «حقوق» افراد کشته شده نیز باید «داده شود».

قاضی عسکر توضیح نداد اگر همه چیز در این توافق روشن شده است چرا متن کامل توافق را منتشر نمی‌کنند.

حسام‌الدین آشنا مشاور روحانی نیز ناگزیر به موضع‌گیری شد و روز دوشنبه از مرتضی رکن آبادی خواستار ارائه اسناد در این باره شد.

پدرام الوندی، از گردانندگان خبرگزاری رسمی رژیم ـ ایرنا نوشت مذاکرات در این باره با عربستان سعودی در نهاد دیگری انجام شده است نه وزارت‌خارجه.

حادثه منا در سال ۹۴ منا مرگبارترین واقعه تاریخ حج خوانده می‌شود.

یادآوری میشود در یک حادثه مشابه در حرم امام رضا تعداد زیادی از زوار با بمب کار گذاری شده توسط وزارت اطلاعات کشته شدند ولی که در جنگ و جدالهای باندی توسط تاجزاده افشا شد.

افشاگری تکاندهنده تاجزاده: انفجار حرم امام‌رضا کار وزارت اطلاعات بود
سو استفاده رییسی و علم الهدی از کبوترهای حرم امام رضا

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy