نگار قدسکانی دلال رژیم ایران به جرم قاچاق کالا به ایران مجرم شناخته شد

53
نگار قدسکانی دلال رژیم ایران به جرم قاچاق کالا به ایران مجرم شناخته شد
نگار قدسکانی دلال رژیم ایران به جرم قاچاق کالا به ایران مجرم شناخته شد

وزارت دادگستری آمریکا شب گذشته ۱۸مرداد اعلام کرد نگار قدسکانی ۴۰ساله به جرم صادرات غیرقانونی کالا به ایران مجرم شناخته شد.

وی از سال ۲۰۱۵تحت پیگرد آمریکا بود و در سال ۲۰۱۷در استرالیا دستگیر و به آمریکا مسترد شد.

نگار قدسکانی صاحب شرکت فن‌آوری موج خاور در تهران بود. وی با کمک علیرضا جلالی و تعدادی دیگر شرکت ارتباطات راه دور موج سبز را در مالزی تشکیل داده و از این طریق کالاهای آمریکایی را به ایران می‌فرستادند.

نگار قدسکانی به‌عنوان بخشی از توطئه به غلط خود را کارمند شرکت موج سبز به شرکت‌های آمریکایی معرفی می‌کرد تا که فناوری صادرات کنترل شده را از آمریکا به‌دست آورد.

برای به‌دست آوردن این محصولات قدسکانی و سایرین مقصد نهایی و مصرف‌کنندگان نهایی این فناوری صادراتی را مخفی می‌کردند.

به‌عنوان بخشی از توطئه، نگار قدسکانی با تولیدکنندگان و توزیع کنندگان فن‌آوری مورد نظر تماس گرفته، توافق‌نامه خرید درخواست کرده و در مورد خرید و تحویل کالا با فروشنده آمریکا مذاکره می‌کرده است.

زمانی که موج سبز در مالزی کالاها را دریافت می‌کرد، مجدداً بسته‌بندی و به‌طور غیرقانونی از مالزی به شرکت فن‌آوری موج خاور در تهران صادر می‌کرد.

در سال ۲۰۱۷ شرکت فن‌آوری خاور توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا به‌خاطر دادن خدمات به سپاه پاسداران لیست‌گذاری شد.

علیرضا جلالی شریک نگار قدسکانی در ماه نوامبر ۲۰۱۷ اعتراف کرد و در ماه مارس ۲۰۱۸ محکوم شد.

این پرونده نتیجه تحقیقات انجام شده توسط اف.بی.آی، دفتر بازرگانی آمریکا برای اجرای صادرات و تحقیقات امنیت داخلی آمریکا می‌باشد.

شرکت فن‌آوری موج خاور این شرکت وابسته به جهاد است در سال ۱۳۷۷ توسط اساتید دانشگاه در حوزه مخابرات و الکترونیک تاسیس گردید که با تولید لینک‌های رادیویی چندمنظوره کار خود را انجام می‌دهد.

این شرکت تولید کننده تجهیزات بی سیم دیجیتال شامل انواع فرستنده های زمینی و ماهواره ای صدا و تصویر، رادیوهای دیجیتال نقطه به نقطه ۲ تا ۱۶ E1 در باندهای ۵،۱۵،۱۸،۲۳و۲۸ گیگاهرتز است.

همچنین رادیوهای نقطه به چند نقطه در باند۲۸ گیگاهرتز با ظرفیت Mbps و انواع تغذیه های مخابراتی، تقویت کنندهای توان در باندهای UHF و Ku و انواع ماژولهای مایکروویو در باندهای مختلف فرکانسی میباشد.

لینکهای مشابه

آمریکا یک دلال رژیم ایران را در فلوریدا به نقض تحریم‌ها متهم کرد
آمریکا سه دلال ایرانی را در رابطه با نقض تحریمهای آمریکا علیه رژيم آخوندی،…
وزارت دادگستری آمریکا یک دلال رژیم ایران را به‌دلیل دور زدن تحریم‌ها متهم کرد
مجله نیوزویک جزئیاتی از پرونده یکی از دلالآن تحریم شده را فاش کرد
تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy