فیلم درگیری منطقه محمودآباد بین ارتش و مردم منطقه با چند کشته و مجروح

10859

درگیری منطقه محمودآباد بین ارتش و مردم منطقه فریدون کنار محمود آباد در حوالی  پادگان نیروی هوایی محمود آباد صبح امروز ۱۸ مرداد رخ داد.

یکی از اهالی میگوید:‌ درگیری زمانی رخ  داد که کارکنان پادگان نیروی هوایی در محدوده قصر دریاسر منطقه محمود آباد قصد فنس کشی داشتند. با فنس کشی مقداری از زمینهای منطقه را به پادگان اضافه کنند.

مردم به محض اطلاع یکدیگر را خبر کرده و محل آمده و قصد ایجاد مانع برای کارکنان پادگان و فنس کشی را داشتد که از طرف سربازان به سوی آنها تیر اندازی شد.

در این درگیری دو نفر از اهالی کشته شدند.

اما رسانه های حکومت موضوع را وارونه جلوه داده و نوشتند مردم به پادگان هجوم برده اند.

این درگیری از طرف رسانه‌های وابسته به حکومت  تعرض به حریم  پادگان و ورود غیر قانونی به باند فرودگاه که با قصد خلع سلاح عوامل انتظامی پادگان نیروی هوایی بیشه کلاه محمود آباد  اطلاع رسانی شد،  تا کشته شدن دو نفر از هموطنان را توجیه کنند.

رسانه های حکومت نوشتند: در این درگیری “تعدادی اجیر شده و اراذل و اوباش” نیز قصد سو استفاده از موقعیت و تعرض دوباره به حریم پادگانی را داشتند که با کمک عوامل نیروی انتظامی عده‌ای از آنها دستگیر و اجازه تعدی مجدد داده نشد.

 فارس نوشت: “هجوم غیرقانونی و خودسرانه عده‌ای به اراضی پادگان نجات خدمه نیروی هوایی ارتش در محدوده قصر دریاسر منطقه محمودآباد استان مازنداران، منجر به درگیری با کارکنان و عوامل تامین حفاظت فیزیکی این پادگان شد.”

این خبرگزاری با اشاره به اینکه “در این درگیری دو نفر کشته و چند نفر زخمی شدند”، افزوده است: این حمله در زمانی صورت گرفته که سربازان قصد داشتند محدوده باند فرودگاهی را فنس‌کشی کنند، اما معارضان سنگ، چوب و زنجیر به سمت انها پرتاب کردند که در این میان تعدادی از سربازان و پرسنل نیروی هوایی ارتش مجروح شدند.

به گفته شاهدان، معارضان حتی به محدوده باند این فرودگاه حمله کردند و سربازان برای دفاع از خود اقدام به تیراندازی کردند و بر اثر آن دو نفر از مهاجمان کشته و تعداد دیگری هم زخمی شدند.

خبرگزاری فارس همچنین نوشته است: “در این درگیری که تعدادی از اجیر شدگان و اراذل و اوباش نیز قصد سوء استفاده از موقعیت و تعرض دوباره به حریم پادگانی داشتند، با کمک عوامل نیروی انتظامی عده ای از آن‌ها دستگیر و اجازه تعدی مجدد داده نشد.

این خبرگزاری افزوده است: بر اساس قانون باند پایگاه نجات خدمه نیروی هوایی ارتش دارای حریم ۴۰ متری است، اما در چند متری باند ساخت و ساز غیرمجاز انجام شده است و عملا این باند پرواز را بلا استفاده کرده است.

درگیری اراضی نیروی هوایی جان ۲ نفر به نامهای م-م و م- الف اهل منطقه فریدون کنار را گرفت و ۴ نفر را زخمی و روانه بیمارستان کرد .

 

تابناک نوشته است:  به دلیل اجراء احکام رای دادگستری نسبت به اجرا حق شهرک قصر دریا ، نیروی هوای از اجرا حکم ممانعت کرده و با هماهنگی های قبلی به سمت ماموران و صاحب اراضی شهرک قصر دریا تیراندازی کردند که متأسفانه تعدادی از کارگران شهرک قصر دریا که جهت تماشا در آن قسمت حضور داشتند نا خواسته مورد اصابت گلوله قرار گرفتند که متاسفانه دو نفر از آنها که اهل فریدونکنار بودند، جان سپردند و ۴ نفر راهی بیمارستان شدند.

ولی الله نانواکناری نماینده بابلسر و فریدونکنار و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در این باره، علت بروز این درگیری و کشته و مجروح شدن چند نفر را ممانعت از اجرای حکم عنوان کرد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy