شکوه‌ و شکایت‌های سایت خامنه‌ای از آمریکا با انتشار عکس رهبر مجاهدین

170
شکوه‌ و شکایت‌های سایت خامنه‌ای از آمریکا با انتشار عکس رهبر مجاهدین
شکوه‌ و شکایت‌های سایت خامنه‌ای از آمریکا با انتشار عکس رهبر مجاهدین

سایت خامنه‌ای درد نظام را کاملا لو داد. این سایت برای فهماندن به آمریکا که مشکل اصلی او و رژیمش چیست، با انتشار عکسی از رهبر مجاهدین خانم مریم رجوی بر روی یکی از تانکهای ارتش آزادیبخش در قرارگاه اشرف در سال ۱۳۷۷ به آمریکا یادآوری میکند که شما حامی تروریستهای مجاهد هستید.

در سایت خامنه ای آمده است: «ادعا می‌کردند با تروریسم مخالفیم؛ امروز در منطقه ما و در بسیاری از نقاط دنیا با تروریستها هم‌پیمان می‌شوند، با تروریستها می‌روند می‌نشینند و قرار و مدار می‌گذارند، پول می‌دهند، اسلحه می‌دهند که بروند کارهای تروریستی انجام دهند! گروه مجاهدین را که خودشان به ترور هزاران نفر در کشور اعتراف کردند، زیر چتر حمایت قرار می‌دهند؛ به‌قول خودشان از لیست سیاه خودشان خارج می‌کنند!»

مجاهدین در سیاست مماشات غرب با ملاها در لیست سیاه تروریستی قرار گرفتند. درزمان ریاست جمهوری بیل کلینتون که همزمان با رئیس جمهورشدن خاتمی درایران بود ، وزارت خارجه آمریکا درچارچوب یک معامله و سازش و امتیاز دادن به خاتمی که تصور می‌کردند واقعا مدره است، تصمیم گرفت مجاهدین را قربانی کرده و درلیست تروریستی بگذارد.

این موضوع را مارتین ایندیک مشاور ویژه کلینتون درسیاست خارجی و دستيار وزير خارجه در مسائل خاور نزديك در۱۹۹۷ ، درمصاحبه با نيوزويك گفت: « دليل ديگر قرار دادن مجاهدين در ليست تروريستي اين بود كه دولت كلينتون مي‌خواست راه مذاكره با ايران را باز كند.

 درزمان ریاست جمهوری بیل کلینتون که همزمان با رئیس جمهورشدن خاتمی درایران بود ، وزارت خارجه آمریکا درچارچوب یک معامله و سازش و امتیاز دادن به خاتمی که تصور می‌کردند واقعا مدره است، تصمیم گرفت مجاهدین را قربانی کرده و درلیست تروریستی بگذارد.

این موضوع را مارتین ایندیک مشاور ویژه کلینتون درسیاست خارجی و دستيار وزير خارجه در مسائل خاور نزديك در۱۹۹۷ ، درمصاحبه با نيوزويك گفت:

« دليل ديگر قرار دادن مجاهدين در ليست تروريستي اين بود كه دولت كلينتون مي‌خواست راه مذاكره با ايران را باز كند. در آن زمان، آقاي خاتمي رئيس جمهور به تازگي انتخاب شده بود و او را يك ميانه رو مي‌دانستند.

مسئولان ارشد دولتي محدود كردن مجاهدين را راهي براي آغاز مذاكره ميدانستند…» ایندیک درقسمتی دیگر از ماحبه اش گفت :«استراتژي ژئوپليتيك مبني بر آغاز مذاكرات با ايران عامل مهمي در قرار دادن مجاهدين در ليست تروريستها توسط وزارت خارجه بود».

اتحادیه اروپا هم اعلام کرد به تبعیت از آمریکا مجاهدین را در لیست تروریستی قرار می‌دهد، سردمدار آن انگلیس بود که در سال ۲۰۰۲ یعنی ۱۳۸۱ خورشیدی این کار را انجام دادند.

سفیر وقت انگلیس در ایران آن زمان ریچارد دالتون بود که همسرش ایرانی بود و مادرزن ایرانی او یک سرمایه دار گردن کلفت محسوب می‌شد، که دارای مزارع پرورش اسب و مستغلات مختلفی بود، این موضوع از آن جنبه مهم است که انگلیس در آن زمان سفیری انتخاب کرد که به نوعی نیمه ایرانی بود.

این یعنی چراغ سبز به رژیم ایران که هرکاری که بخواهد انجام خواهیم داد دراین فضای سیاسی مجاهدین را وارد لیست تروریستی کردند و در ادامه نام مجاهدین را وارد لیست اتحادیه اروپا کردند.

 اما چگونه مجاهدین از لیست تروریستی خارج شدند؟

خارج شدن مجاهدین از لیست ابتدا در اروپا انجام شد و سپس در آمریکا.

 در امریکا هم بارها و بارها سازمان از دست وزارت خارجه آمریکا شکایت کرد و چندین بار در دادگاه برنده شد اما هر بار وزارت خارجه با بهانه امنیت کشور این حکم را یا اجرا نمی کرد یا قضات را مجبور می‌کرد که حکم قطعی ندهند، مجاهدین  تمام راه‌های قانونی و قضایی را طی کرد و هر بار برنده شدند.

اما گوش وزارت خارجه آمریکا به این حرفها بدهکار نبود، نهایتاً‌ با استفاده از قانون مندیمس که اجرای آن در آمریکا ۲۱۰ سال سابقه نداشت، سازمان وزارت خارجه آمریکا را مجبور کرد که نام سازمان را از لیست تروریستی حذف کند.

به این صورت که دادگاه به وزارت خارجه ۴ ماه فرصت داد که مجاهدین را از لیست خارج کند وگرنه خودکار آنها از لیست به حکم قضایی خارج خواهند شد.

وزارت خارجه آمریکا در آخرین روز این ۴ ماه در تاریخ ۷ مهر ۱۳۹۱ مجاهدین را طی یک بیانیه رسمی از لیست خارج کرد، اما تا آنجا که به وزارت خارجه آمریکا برمی‌‌گشت مطلقاً نمی خواست این کار را بکند

خامنه‌ای با نقل‌ قول از اظهارات پیشین خود درباره مجاهدین، آمریکا و اروپا را به صداقت در مبارزه با تروریسم فراخوانده و با سوته‌دلی خطاب به آمریکا و اروپا شکوه و شکایت می‌کند که:

« وقتی دولتی مثل آمریکا یا بعضی از کشورهای اروپایی، از گروه‌های تروریستی… حمایت می‌کنند و آنها را در کشورهای خود راه می‌دهند و پناهنده‌ٔ سیاسی قلمداد می‌کنند، نمی‌توانند در ادعای مبارزه با تروریسم صادق باشند.

اینها مروج تروریسم هستند و تروریستها را برای تحقق مقاصد شوم، در دامان خویش تربیت می‌کنند».

اما دوران مماشات گذشت.

لینک مرتبط

در اتفاقی بی‌سابقه جهان با مجاهدین خلق در گردهمایی بزرگ اپوزیسیون دیدار کرد
کانونهای مقاومت مجاهدین هزاران عضو فداکار در بیشتر از ۱۵۰شهر دارد
واشنگتن تایمز: مجاهدین خلق به‌شدت متعهدند که به رژیم آخوندها خاتمه بدهند

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy