حمایت و سخنرانی نمایندگان پارلمان انگلستان در تظاهرات شورای ملی مقاومت

33
حمایت و سخنرانی نمایندگان پارلمان انگلستان در تظاهرات شورای ملی مقاومت
حمایت و سخنرانی نمایندگان پارلمان انگلستان در تظاهرات شورای ملی مقاومت

یک روزنامه انگلیسی به نام تایمز سریال لندن نوشت: نمایندگان پارلمان انگلستان در یک راهپیمایی و تجمع شورای ملی مقاومت شرکت کرده و حمایت خود را ابراز داشتند.

این روزنامه از تظاهرات بزرگ ایرانیان خبر میدهد و مینویسد:‌ شنبه گذشته ایرانیان در مرکز لندن تظاهرات کردند.

این تظاهرات در حمایت از مردم ایران و علیه نقض حقوق‌بشر اعم از دار زدن در ملاءعام و همچنین تجاوز، دزدی دریایی، گروگانگیری و ترور رژیم ایران برگزار گردید.

دکتر متیو آفورد نماینده ارشد پارلمان انگلستان که حوزه انتخاباتی او بیشترین جمعیت ایرانی مقیم انگلستان را دارا می‌باشد در این تجمع سخنرانی و از شورای ملی مقاومت ایران حمایت کرد.

وی گفت امروز پاسخ ما باید قاطع باشد و بر این مبنا باید استوار باشد که سپاه پاسداران و رژیم ایران بایستی به‌خاطر جنایاتشان مورد حسابرسی قرار بگیرند. این نهادها می‌بایست مطابق قانون تروریسم، نامگذاری شوند.

این اولین بار نیست که دکتر آفورد از دخالت انگلستان در موارد نقض حقوق‌بشر در ایران حمایت کرده است. در ۲۰۱۶ او یکی از ۲۰۰نماینده پارلمان انگلستان بود که در این پارلمان ابراز نگرانی کردند و خواستار مداخله دولت در موضوع قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در ۱۹۸۸ شدند، اعدامهایی که مسببان آن در حال حاضر در این رژیم در سر کار می‌باشند.

این روزنامه ادامه داد طی این راهپیمایی در لندن، نامه‌یی هم خطاب به بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا توسط یک نماینده از طرف جامعه جوانان ایرانی مقیم انگلستان در بارنت ارائه شد و از وی خواستار عمل شد.

این راهپیمایی تا وایتهال و میدان پارلمان در لندن ادامه یافت.

در این تظاهرات خانم مرجان خواننده معروف ایرانی همراه با سایر هنرمندان شرکت داشتند و در این مراسم هنرنمایی کردند.

خانم مرجان خواننده و هنرپیشه قدیمی  از زندانیان سیاسی دهه۶۰ بوده است که مدتی را به جرم هواداری از مجاهدین در زندان بسر برده است.

لینک مرتبط

من مفتخرم که در حمایت از یک ایران آزاد بایستم

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy