با تحریم ظریف آمریکا دنبال براندازی ساختاری با نگاهی مثل مجاهدین است

137
با تحریم ظریف آمریکا دنبال براندازی ساختاری با نگاهی مثل مجاهدین است
با تحریم ظریف آمریکا دنبال براندازی ساختاری با نگاهی مثل مجاهدین است

روزنامه سپاه پاسدارن نوشته است تحریم ظریف را باید در این معادله تحلیل کرد که دولت آمریکا دنبال براندازی ساختاری با نگاهی در تراز مجاهدین است. .. آمریکا در ۲۵سال گذشته روی اپوزیسیون ایران کمتر سرمایه‌گذاری و نگاه خود را به درون نظام متمرکز کرد… اما با آمدن دولت ترامپ فضا قدری متفاوت شد.

دولت فعلی آمریکا اولین دولتی است که در ۲۵سال گذشته برای مقابله نرم با جمهوری اسلامی روی تجدیدنظرطلبان داخلی حساب باز نکرد.

روزنامه سپاه پاسداران تاکید میکند «دولت اوباما بین جلیلی ـ ظریف تفاوت می‌دید، اما دولت ترامپ بین سلیمانی ـ ظریف تفاوت قائل نیست… دولت ترامپ فاصله‌یی بین اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان قائل نشد. به همین نسبت اصلاح‌طلبان نیز متوجه شدند در شعاع نگاه ترامپ قرار ندارند و وقعی به آنان نمی‌نهند».

روزنامه آرمان از جناح روحانی تحریم ظریف را «تحریم کل دیپلماسی» رژیم دانسته و آینده شغلی ظریف را زیر سؤال برده و نوشته است: باید منتظر بود و دید آیا ظریف می‌تواند خود، برای آینده خویش تصمیم بگیرد یا برای او و آینده وی تصمیم‌‌هایی در لایه‌های گوناگون دیپلماسی از داخل تا خارج کشور می‌تواند ترسیم شده باشد.

 این‌که فکر کنیم ترامپ با امضاهای خود بر تحریم افراد گوناگون بر اساس یک جهت‌گیری فردی وارد عمل می‌شود، و آن‌گونه که بعضی از تحلیلگران در داخل و خارج کشور تیم او را تیمی متزلزل در عرصه سیاست خارجی می‌دانند، قابل‌قبول نیست.

آرمان در مورد تحریم ظریف اضافه میکند: «این‌که ظریف تحریم می‌شود یک امر نمادین برای تحریم دیپلماسی (نظام)… است» و «بدین واسطه کل دیپلماسی (نظام)؛ نه تنها ظریف بلکه دیپلماتهای (ما) در کشــورهای گوناگون و ســفرای (ما) از سوی دولتهای پذیرنده مأموریت آنها؛ حالتی برزخ گونه پیدا کرده و بدین ترتیب دستگاه دیپلماسی در کل جهان با گونه‌ای برخورد مستقیم اما مؤثر روبه‌رو می‌شود و بسیاری از کشورهایی که از این به بعد با سفرای (نظام) برخورد می‌کنند نوعی برخورد معنادار نسبت به گذشته خواهند داشت».

فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت مجلس رژیم گفت: تاریخ مصرف این تصور که توسط اروپایی‌ها می‌توانیم برجام را حفظ کنیم، گذشته است. برجام را نمی‌توان با اروپایی‌ها حفظ کرد.

وی اضافه کرد: اروپایی‌ها خیلی دیر در مقابل اتفاقاتی که برای برجام رخ داده، کاری را صورت دادند. آنها ابتدا سعی کردند در قبال ضرب‌الاجل (نظام) موضع‌گیری سیاسی داشته باشند و با برگزاری جلسه کمیسیون مشترک، مشخص شد اروپایی‌ها طرحی با قابلیت عملیاتی شدن برای برون‌رفت از شرایط فعلی برجام ندارند.

طرف اروپایی خواستار توقف اقدامات (نظام در نقض برجام) است و (نظام) نیز به‌دنبال تغییر اساسی در موضوع تحریم یعنی امکان فروش نفت به‌علاوه گردش پول است و تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد، مابقی حرف‌ها تعارف دیپلماتیک است.

لینکهای مرتبط

وزارت خزانه‌داری آمریکا جواد ظریف وزیر خارجه رژیم ایران را تحریم کرد
وزارت‌خارجه آمریکا: جواد ظریف، دلال و کارچاق‌کن کلیدی سیاست‌ خامنه‌ایست
واکنش‌های گسترده سردمداران نظام در حمایت از ظریف ماله‌کش ولی فقیه

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy