تجمع و اعتراض بیش از یکهزار نفر از معلمان حق‌التدریسی در تهران

86
تجمع و اعتراض بیش از یکهزار نفر از معلمان حق‌التدریسی در تهران
تجمع و اعتراض بیش از یکهزار نفر از معلمان حق‌التدریسی در تهران

صبح روز یکشنبه امروز ۱۳مرداد ۹۸بیش از یک هزار نفر معلمان حق‌التدریسی که از سراسر کشور آمده بودند جلوی وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند. آنها سخنگوی  ۳۰هزار تن از معلمان حق التدریسی هستند.

این معملمان در اعتراض به وضعیت استخدامی خود از صبح به تهران آمده بودند.

معلمان حق التدریسی  خواستار استخدام رسمی هستند آنها اعتراض خود را با شعار می دادند: ۳۰ هزار حق‌التدریس استخدام”، “بودجه تعیین شده کجا هزینه می‌شه”.

معلمان حق‌التدریسی بنرها و تراکت های اعتراضی در دست داشتند که خواسته‌های آنها را مشخص میکرد: حق التدریس مظلوم تبعیض نمی پذیرد.

معلمان حق التدریسی خواهان تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود تا مهر و بازگشایی مدارس شدند.

یکی از این معلمان حق‌التدریس که از استان لرستان به تهران آمده بود، گفت: من ۵سال است که حق‌التدریسی هستم. ۱۲ سال به عنوان نیروی پیش دبستانی فعالیت می‌کردم، عمر و جوانی ما در کلاسهای درس گذشته و حالا که بودجه مربوطه در مجلس تصویب شده است به جای استخدام ۳۰ هزار نفر معلم حق‌التدریس می‌خواهند ۱۲ هزار نفر را استخدام کنند.

من نزدیک به ۴۰ سال دارم و بعد از این آیا فرصت استخدام پیدا می‌کنم.

یکی دیگر از معلمان حق‌التدریس که در هنرستانی در تهران مشغول به تدریس است گفت: مقرر شد وزارت آموزش و پرورش، مجلس و سازمان امور اداری و استخدامی آئین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس را تدوین کنند اما یک سال است که این آئین‌نامه در دولت بلاتکلیف است و وضعیتش مشخص نیست.

پرسش ما این است که چرا باید ۱۳ هزار نفر استخدام شوند و تکلیف بقیه معلمان حق‌التدریس چه می‌شود؟ چرا باید وقتی معلمان حق‌التدریس بلاتکلیف هستند به صورت استخدام آزاد و از طریق ماده ۲۸ کلاسهای درس را پر کنند؟

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy