وزارت‌خارجه آمریکا: جواد ظریف، دلال و کارچاق‌کن کلیدی سیاست‌ خامنه‌ایست

54
وزارت‌خارجه آمریکا: جواد ظریف، دلال و کارچاق‌کن کلیدی سیاست‌ خامنه‌ایست
وزارت‌خارجه آمریکا: جواد ظریف، دلال و کارچاق‌کن کلیدی سیاست‌ خامنه‌ایست

وزارت‌خارجه آمریکا طی بیانیه‌یی جواد ظریف، وی را دلال و کارچاق‌کن کلیدی سیاست‌های بی‌ثبات کننده خامنه‌ای در کل منطقه و سراسر جهان توصیف کرد و نوشت: لیست‌گذاری ظریف ناظر بر این واقعیت است.

این اقدام گام دیگری بسوی محروم ساختن رژیم ایران از منابعی است که تروریسم را امکانپذیر و مردم ایران را سرکوب می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا در این بیانیه افزود:‌ وزارت‌خارجه رژیم ایران صرفاً یک بازوی دیپلماتیک نیست بلکه همچنین ابزار پیشبرد بسیاری از سیاست‌های بی‌ثبات کننده ولی‌فقیه می‌باشد.

این بیانیه می‌افزاید:‌ رژیم ایران به‌جای استفاده از منابع گرانبها برای سرمایه‌گذاری برای مردم شجاع و به‌حق پرغرور ایران، تروریسم را تسهیل و از آن حمایت می‌کند و مردم بیگناه ایران را زندانی و شکنجه می‌کند و به جنگهای خارجی در سوریه و یمن دامن می‌زند و در هفته‌های اخیر برنامه اتمی خود را گسترش داده است.

ظریف یک مقام ارشد و یک توجیه‌گر این رژیم، برای سالیان، شریک جرم فعالیت‌های شرورانه این رژیم بوده است.

در همین رابطه یک مقام ارشد دولت ترامپ ظریف را وزیر پروپاگاندا معرفی میکند خبرگزاری فرانسه در گزارشی مینویسد:«یک مقام ارشد دولت ترامپ گفت تصویر دیپلماتیک ظریف با انگلیسی روان و خنده‌ها و پیشینه تحصیلات آکادمیک در آمریکا، گمراه‌ کننده بود. موضوع کلیدی این است که او ظاهر فریبنده یک میانجی را برای رژیم داشت. هدف امروز ما این است که او چنین چیزی نیست».

خبرگزاری فرانسه افزود: واشنگتن علاوه بر تلاش برای مسدود کردن سرمایه‌ها، توانایی ظریف را نیز برای عمل کردن به‌عنوان دیپلماتی که سفرهای بسیار می‌کند محدود می‌کند.

ترامپ سال گذشته توافق برجام اوباما با رژیم ایران را ترک کرد و تحریم‌های فلج کننده‌ای را علیه اقتصاد تهران اعمال کرد و همچنین قول داد که نفوذ منطقه‌ای رژیم تهران را مهار کند.

مقام ارشد آمریکایی گفت« دیپلماتهای آمریکا ظریف را به‌عنوان نفر تماس اصلی‌مان نمی‌بینند. او اختیاراتی ندارد». او یک دلال و کارچاق‌کن کلیدی سیاست‌ خامنه‌ایست.

لینکهای مرتبط:

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا: ظریف سخنگوی یک رژیم نامشروع است

وزارت خزانه‌داری آمریکا جواد ظریف وزیر خارجه رژیم ایران را تحریم کرد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy