ترامپ، لیندزی گراهام دوست مجاهدین را مامور طرح جایگزین برجام کرد

139
ترامپ، لیندزی گراهام دوست مجاهدین را مامور طرح جایگزین برجام کرد
ترامپ، لیندزی گراهام دوست مجاهدین را مامور طرح جایگزین برجام کرد

پرزیدنت ترامپ سناتور لیندزی گراهام یک از چهره های بسیار سخت گیر در مورد ایران را مامور تهیه طرح توافق با ایران کرد، این خبر بدی برای ملاهاست زیرا گراهام دوست دشمن ملاهاست.

گراهام در یک موضعگیری گفته بود ملاها جانوران زخم خورده هستند که ما آنها را در سه گوش گیر انداخته‌ایم. آیت الله یک نازی از نازیهای مذهبی است.

روزنامه آمریکایی «دیلی بیست» روز پنج‌شنبه اول آگوست ۲۰۱۹ فاش کرد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، سناتور لیندزی گراهام  یکی از چهره های سرشناس کنگره و رئیس کمیته قضایی مجلس سنا که در قبال رژیم ایران مواضع بسیار سخت گیرانه ای دارد را مسئول تهیه طرحی توافقی جدید با ایران کرد تا جایگزین توافق برجام شود که ترامپ در ماه می ۲۰۱۸ از آن خارج شد.

گراهام در حال حاضر با همکاری نزدیک مسئولان دول ترامپ که روی موضوعات مربوط به خاورمیانه متمرکز شده‌اند، می‌کوشد طرح توافقی به عنوان جایگیزین توافق اوباما با ایران، تهیه کند. دیلی بیست این موضوع به نقل از چهار نفر که در جریان این موضوعات هستند، گزارش کرد.

دو نفر از این منابع خبری گفتند که بخشی از این تلاش‌های دولت ترامپ و لیندزی گراهام، براساس ایده‌ها و نظرات اطراف خارجی از جمله برخی مقامات دیگر کشورها در جریان است.

در حالی که وزارت امور خارجه، وزارت دفاع و دیگر نهادهای دولت آمریکا مسئول مدیریت دقیق رابطه تهران واشنگتن هستند، لیندزی گراهام مسئول تهیه استراتژی دولت ترامپ در قبال ایران شده است. نگرانی‌ها در کنگره آمریکا درباره اینکه تنش روزافزون میان تهران و واشنگتن منجر به درگیری نظامی مستقیم شود، روز به روز بیشتر می‌شود.

لیندزی گراهام درباره برنامه‌اش به روزنامه دیلی بیست گفت که دولت آمریکا باید از ایران بخواهد با توافقنامه ۱۲۳ موافقت کند. این توافقنامه اساسی از همه کشورهایی که با آمریکا توافقات هسته‌ای امضاء می‌کنند می‌خواهد که توافقنامه منع گسترش تسلیحات هسته‌ای را امضاء کنند. تا کنون بیش از ۴۰ کشور این توافق را امضاء کرده‌اند.

گراهام گفت: «به رئیس‌جمهوری گفت ۱۲۳ را روی میز ایرانی‌ها بگذار… بگذار بگویند “نه”. باور دارند ایرانی‌ها خواهند گفت “نه” و باور دارم این موضوع اروپایی‌ها را مجبور خواهد کرد.»

او تاکید کرد: «آمریکا باید از ایران بخواهد “معیار طلایی” را امضاء کند و آن تعهدی است که غنی‌سازی و فرآوری مجدد سوخت هسته‌ای را منع می‌کند.»

وزارت امور خارجه آمریکا درباره اقدامات لیندسی گراهام در زمینه ایران به دیلی بیست گفت: «آمریکا می‌کوشد که با ایران توافقی را امضاء کند که نه تنها برنامه هسته‌ای ایران بلکه همه رفتارهای بی‌ثبات‌کننده این کشور از جمله برنامه موشکی، حمایت از گروه‌های نیابتی تروریست‌ و رفتار خبیث اقلیمی ایران را نیز شامل شود.»

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «از ایران می‌خواهیم مانند یک ملت طبیعی رفتار کند.»

یادآوری میشود در تظاهرات ۳۱ خرداد مجاهدین خلق در واشنگتن سناتور لیندزی گراهام با دادن یک پیام با ایرانیان تظاهر کننده اعلام همبستگی کردند

در این تظاهرات سناتور لیندزی گراهام به همراه سناتور باب منندز، سناتور جان کورنین، و نمایندگان کنگره کولین آلر کنی مک کارتی، لی زلدین، لوئیز گومرت، شیلا جکسون لی، ون تیلور تاس و ون سان گنزالس نیز پیامهای همبستگی به تظاهرات واشینگتن دادند.

لینکهای مرتبط

سناتور لیندزی گراهام؛ ترامپ با آیت الله كه یك حكومت نازیسم مذهبی است، مقابله…
سناتور لیندزی گراهام و کوین مک کارتی: رژیم ایران جانورانی زخم‌خورده و تنها زبان…

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy