وزارت خزانه‌داری آمریکا جواد ظریف وزیر خارجه رژیم ایران را تحریم کرد

33
وزارت خزانه‌داری آمریکا جواد ظریف وزیر خارجه رژیم ایران را تحریم کرد
وزارت خزانه‌داری آمریکا جواد ظریف وزیر خارجه رژیم ایران را تحریم کرد

سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا ۳۱ژوئیه ۲۰۱۹ چهارشنبه ۹مرداد ۹۸اعلام کرد وزارت خزانه‌داری آمریکا جواد ظریف وزیر خارجه رژیم ایران را در لیست تحریم‌ها قرار داده است.

دفتر کنترل داراییهای خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه وزیر خارجه رژیم ایران محمد جواد ظریف اقدام کرد. این اقدام بر اساس فرمان اجرایی ۱۳۸۷۶ صورت گرفته است چرا که ظریف به‌نمایندگی از ولی‌فقیه مستقیم یا غیرمستقیم عمل می‌کند.

رئیس‌جمهور در تاریخ ۲۴ژوئن ۲۰۱۹ فرمان اجرایی ۱۳۸۷۶ را صادر کرد که تحریم‌هایی علیه ولی‌فقیه و دفتر او را اعمال می‌کرد. وزارت خزانه‌داری همزمان، مطابق همین اختیار جدید، ولی‌فقیه خامنه‌ای را به فهرست اتباع نامگذاری ویژه شده دفتر کنترل داراییهای خارجی اضافه کرد.

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری گفت: ظریف برنامه خودسرانه ولی‌فقیه را به اجرا می‌گذارد و سخنگوی اصلی رژیم است. ایالات متحده یک پیام روشن به رژیم ایران می‌فرستد که رفتار اخیر این رژیم مطلقاً غیرقابل قبول است.

در همان زمانی که رژیم ایران شهروندان ایران را از دسترسی به شبکه‌های اجتماعی محروم می‌کند، جواد ظریف وزیر خارجه تبلیغات دروغین و اطلاعات گمراه‌کننده رژیم را از طریق همین رسانه‌های اجتماعی پخش می‌کند”.

وزارت‌خارجه ظریف و مقامات بلندپایه آن در تلاشها برای نفوذ در انتخابات دست داشته و کمک مالی کرده‌اند که در برخی، نیروی قدس سپاه پاسداران هم شرکت داشته است.

علاوه بر اینها مقامات ارشد وزارت‌خارجه ایران درصدد برآمدند با دادن رشوه به مقامات قضایی کشور خارجی دو عامل قدس سپاه در آن زندانی هستند را آزاد کنند.

پیامدهای تحریم‌ها جواد ظریف

تمامی اموال و منافع در تعلق این شخص که در آمریکا هستند یا در تعلق یا کنترل اشخاص آمریکایی هستند می‌بایست بلوکه شوند و به دفتر کنترل داراییهای خارجی خزانه‌داری آمریکا گزارش شوند.

مقررات این دفتر به‌طور کلی تمامی معاملات با اشخاص آمریکایی در داخل یا در حال عبور از ایالات آمریکا و هر اموال یا منافع در تعلق اموال مسدود شده یا اشخاص نامگذاری شده باشد را نیز شامل می‌شود.

علاوه بر این، اشخاصی که در معاملات مشخصی با شخص نامگذاری شده که امروز نامگذاری شده دست داشته‌اند ممکن است خودشان در معرض نامگذاری قرار بگیرند.

علاوه بر این هر نهاد مالی خارجی که آگاهانه یک معامله قابل‌ توجه را برای یا از طرف شخص نامگذاری شده در روز چهارشنبه را هدایت یا تسهیل می‌کند ممکن است در معرض حساب مربوطه یا قابل پرداخت از طریق تحریم‌های آمریکا قرار بگیرد.

جواد ظریف بلافاصله بعد از این نامگذاری از سر استیصال اعلام کرد مشکل شخصی با تحریم‌ها ندارم.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز ۳تیرماه ۹۸ نیز خامنه‌ای و دستگاه او را در لیست سیاه تحریم‌ها قرار داده بود.

در این روز رئیس‌جمهور آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی تحریم‌های جدیدی را که از آن به‌عنوان «تحریم‌های کوبنده» اسم برد، علیه علی خامنه‌ای و سیستمهای مالی او، اعلام کرد.

لینکهای مشابه

فرمان اجرایی رئیس‌جمهور آمریکا درباره تحریم علی خامنه‌ای
تحریم حسن روحانی پس از تحریم علی خامنه‌ای واجب و ضروری می‌نماید

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy