قاضی مقدس در مقابل دادسرا توسط مجید کاووسی‌فر و برادرزاده‌اش کشته شد

1252
قاضی مقدس در مقابل دادسرا توسط مجید کاووسی‌فر و برادرزاده‌اش کشته شد
قاضی مقدس در مقابل دادسرا توسط مجید کاووسی‌فر و برادرزاده‌اش کشته شد

مجید کاووسی‌فر عامل ترور قاضی مقدس بود که در ۱۱ مرداد ۱۳۸۴، قاضی مقدس را در مقابل محل کارش در دادسرای ارشاد، در خیابان وزرا تهران با همکاری برادرزاده‌اش، حسین کاووسی‌فر، با اسلحه ترور کرد و باعث مرگ وی شد.

قاضی مرتضوی گفت که مجید در آخرین گفتگو اظهار پشیمانی نکرده اعلام داشته‌است: «من به درجه‌ای از فهم و شعور رسیده‌ام و با برادرزاده‌ام حسین هم قسم شدم ریشه ظلم را خشک کنیم»

مجید کاووسی‌فر هشت ماه پس از کشتن قاضی مقدس، خود را به عنوان عامل ترور وی به سفارت آمریکا در ابوظبی معرفی نمود تا درخواست پناهندگی نماید. مأمورین سفارت پس از شنیدن اظهارات وی، او را به پلیس امارات تحویل دادند و سپس به تهران دیپورت شد.

وی دو سال بعد از انجام ترور و در سال روز آن و در همان محل اعدام شد. تمام مدت بازداشت وی در زندان امنیتی ۲۰۹ گذشت. حکم اعدام وی توسط قاضی صلواتی صادر شده بود. پیکر وی در بهشت زهرا قطعه ۳۵ ردیف ۷۵ شماره ۲۴۵ دفن گردید.

مجید قبل از اعدام لبخند به لب داشت و لحظاتی قبل از اعدام، با دست بسته، برای مردم دست تکان داد. آخرین کلمات او این فریاد بود که؛ مرد می‌میرم؛ عکسی که از این لحظه توسط خبرنگار رویترز ثبت شده‌است، به عنوان عکس دهه شناخته شد.

مجید کاووسی‌فر

مجید کاووسی‌فر جوان شجاع و دلاوری بود که در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۸۴ قاضی جنایت کار و فاسد ولایت فقیه بنام حسن مقدس را در مقابل محل کارش در دادسرای ارشاد، در خیابان وزرا تهران به همراه برادرزاده‌اش، حسین کاووسی‌فر، مجازات کرد.

مجید قبل از اعدام لبخند بر لب داشت و لحظاتی قبل از اعدام، با دست بسته، برای مردمی که در محل بودند، به علامت پیروزی دست تکان داد. او در آخرین کلماتش فریاد کشید:«مرد می‌میرم.»

پس از چندی خبرگزاری رویتر، عکس اعدام مجید کاووسی‌فر و برادر زاده وی حسین کاووسی‌فر با جراثقال را به‌عنوان عکس دهه انتخاب کرد.

رویتر در توضیح عکس نوشت: «رژیم ایران روز پنجشنبه هنگام تجمع صدها نفر از مردم، مجید و حسین را بعلت کشتن یک قاضی که تعدادی از مخالفان را زندانی کرده بود، به‌دار آویخت» و شرح داد که «مجید کاووسی فر، همراه با برادر زاده‌اش، در مرداد سال ۱۳۸۴، حسن مقدس، معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای ارشاد را در حالی که با اتوموبیل خود از دادسرا خارج می‌شد، به هلاکت رساندند.»

لینک مشابه

حمید درخشنده به جرم قتل امام جمعه جنایتکار کازرون اعدام میشود!

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy