فرار ۴زندانی از زندان کچویی کرج با حفر تونل ۱۰متری با موفقیت انجام شد

420
فرار 4زندانی از زندان کچویی کرج با حفر تونل 10متری با موفقیت انجام شد
فرار 4زندانی از زندان کچویی کرج با حفر تونل 10متری با موفقیت انجام شد

شب گذشته ماموران زندان کچویی متوجه حفر یک تونل ده متری در زندان شدند. زندانیان فرار کرده بودند.

زندانیان فراری که زمان باقیمانده حبس آنان بین ۲ تا ۶ سال گزارش شده است، همگی در یک بند بودند و طبق اطلاعات به دست آمده از ۲ ماه قبل کندن تونل را آغاز کرده بودند.

هم اکنون یک گروه از بازرسی سازمان زندان های کشور در زندان کچویی کرج مستقر است و همچنین عملیات دستگیری آنها، آغاز شده است.

دادستان فردیس فرار چهار زندانی از زندان کچویی را تکذیب کرد و گفت: ‌زندانیان از محوطه بنیاد تعاون گریخته بودند.

حسن جهانشاهلو در مورد شایعه فرار چهار زندانی از زندان شهید کچویی فردیس اظهار داشت: هیچ زندانی از داخل زندان شهید کچویی فردیس فرار نکرده است.

وی افزود: این زندانیان از محوطه خارج از زندان که مربوط به بنیاد تعاون بوده است.

دادستان عمومی فردیس گفت: اصل موضوع فرار چهار زندانی از زندان کچویی فردیس صحت دارد اما فرار از داخل زندان صورت نگرفته است. «ما زندانیان را صبح به صبح به کارگاه بنیاد تعاون زندانیان تحویل می‌دهیم.

در زمان عصر که زندانیان را می‌خواستیم به زندان برگردانیم در شمارش آنها، متوجه فرار چهار زندانی شدیم.»

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس ضمن رد کردن خبر حفر تونل اظهار کرد: این زندانیان با شکافتن دیوار از محیط کارگاهی اقدام به فرار کردند؛ این اقدام در یکی از کارگاه‌هایی که در اختیار بنیاد تعاون اداره کل زندان‌ها بود اتفاق افتاد. از لحاظ محیط کارآگاهی زندانیان امنیتی و جرائم خشن نیستند.

این چهار نفر به دلیل جرائم مالی در زندان به سر می‌بردند و اتهام سنگینی مشمول حال آن‌ها نبوده و دستورات لازم برای دستگیری این افراد صادر شده است؛ گفتنی است با مأموران این محیط کارآگاهی نیز برخورد جدی و قضایی صورت گرفته است؛ سهل انگاری مأموران یکی از دلایل فرار بود.

لینک مشابه

حمله مسلحانه به بیمارستان خمینی تهران و فرار زندانی بیمار

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy