افشای محل مخفی آموزش تیپ تکاروی اباعبدالله سپاه در جزیره فارور

219
افشای محل مخفی آموزش تیپ تکاروی اباعبدالله سپاه در جزیره فارور
افشای محل مخفی آموزش تیپ تکاروی اباعبدالله سپاه در جزیره فارور

روزنامه البیان مصر در شماره ۷مرداد۹۸ خود با یک گزارش اختصاصی از تیپ تکاوری اباعبدالله سپاه مستقر در جزیره فارور نوشت:

تیپ تکاروی اباعبدالله سپاه، عملیات هلی برن روی نفتکش انگلیسی را انجام داده در جزیره فارور که در کنترل سپاه قرار دارد.

آنها به مزدوران تروریستی وابسته به سپاه از کشورهای یمن و بحرین و… آموزشهای تکاوری دریایی می‌دهد.

بنا‌ به گزارشی که مجید حریری عضو کمیسیون پژوهشهای دفاعی و استراتژیک شورای ملی مقاومت ایران تهیه کرده و به البیان داده شد توقیف کشتی انگلیسی یک تصمیم سیاسی از سوی رژیم ایران بود.

علی خامنه‌ای سه روز قبل از توقیف این کشتی گفت ما توقیف کشتی گریس۱که نفت قاچاق حمل می‌کرد را تلافی می‌کنیم. بعد از توقیف کشتی نیز لاریجانی رئیس مجلس به صراحت گفت توقیف این کشتی تلافی کشتی گریس۱بوده است.

حریری در گزارش خود افزود:‌ خامنه‌ای دستور حمله و توقیف کشتی را به فرمانده سپاه پاسداران داد، بر این اساس تصرف نفتکش انگلیسی «استنا ایمپرو» در روز جمعه ۱۹ژوئیه به‌دستور سرلشگر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران و زیر نظر سرتیپ پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه و فرماندهی سرتیپ پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه انجام شده است.

این عملیات توسط ناوتیپ۱۱۲ ذوالفقار قشم از یگانهای منطقه یکم نیروی دریایی سپاه با کمک تیپ ویژه تکاوری موسوم به اباعبدالله انجام شد.

مرکز فرماندهی منطقه یکم نیروی دریایی سپاه در بندرعباس در اسکله باهنر واقع شده و فرمانده فعلی منطقه یکم دریایی دریادار دوم علی عظمایی و جانشین وی دریادار دوم علی غلامشاهی می‌باشد.

محدوده این منطقه دریایی از حدود بندر سیریک تا انتهای غربی جزیره قشم قرار دارد و فرمانده ناوتیپ ۱۱۲موسوم به ذوالفقار قشم ناوسالار سوم پاسدار مهدی هاشمی است.

مأموریت اصلی این یگان کنترل ترددات نفتکشها از تنگه هرمز می‌باشد.

مرکز اصلی ناوتیپ ۱۱۲موسوم به ذوالفقار قشم در پادگان سپاه در منطقه مسن جزیره قشم قرار دارد که دارای یک اسکله اختصاصی سپاه می‌باشد.

این تیپ یک مرکز در فاصله پنج کیلومتری شهر قشم (با یک اسکله اختصاصی) و یک مرکز در اسکله بهمن در شرق جزیره قشم و یک مرکز در بندرلافت (با یک اسکله اختصاصی) در شمال جزیره قشم دارد.

این گزارش خاطرنشان کرده است که نیروی دریایی سپاه، اقدام به ساختن تأسیسات زیر سطحی در داخل جزیره قشم و همچنین سواحل این جزیره برای انبار کردن موشکهای دریایی کرده و از این جزیره به‌عنوان انبار موشکهای دریایی کروز برای صادرات به کشورهایی مثل یمن و سوریه و لبنان استفاده می‌کند.

یادآوری میشود درونی ترین اطلاعات سپاه پاسداران و .. معمولا توسط شورای ملی مقاومت بیرونی میشود.

لینک مشابه

زدوبندهای اروپا با ملاها از طریق نفوذ مجاهدین در وزارت اطلاعات لو میرود

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy