فیلم حمله وحشیانه ۲۰غول تشن ضابطان قضایی بنیاد مستضعفان به دانشکده خبر

315

بنابر گزارش‌ها در پی شکایت بنیاد مستضعفان ضابطان قضایی به دانشکده خبر تهران وابسته به خبرگزاری ایرنا رفته و این دانشکده را پلمپ کردند.

یکی از دانشجویان میگوید هنگام هجوم اوباش به ساختمان دانشگاه همه دانشجویان و رئیس دانشگاه را با ضرب و شتم از محل بیرون میکنند.

دوربینهای مدار بسته را از مدار خارج کرده و پس از تخریب اموال این دانشگاه از درب پشتی بیرون میروند آنها پس از چندی با مشایعت پلیس از محل اختفای خود خارج میشوند.

پس از اعتراض دانشجویان که در محل تجمع کردند مجبور به فک پلمپ شدند.

الهام باقری‌، مدیر باشگاه دانشجویی دانشکده خبر و یکی از اساتید این دانشگاه به ایلنا گفت: «داره اموال و املاک استان تهران بدون ارائه حکمی وارد ساختمان دانشکده خبر شده، کارکنان و افراد حاضر در دانشکده را بیرون کرده و در را از داخل قفل کرده است.»

پلمپ این دانشکده با اعتراض برخی دانشجویان و کارکنان همراه بوده و موجب ایجاد تجمع اعتراض شده که به محدوده میدان ولیعصر نیز سرایت کرده است.

گفته می‌شود پرداخت اجاره این ساختمان عقب افتاده و به همین دلیل بنیاد مستضعفان این ساختمان را پلمپ کرده بود.

ضابطان بنیاد مستضعفان پس از پلمب دانشکده وابسته به خبرگزاری ایرنا، مهلتی سه هفته‌ای برای پرداخت اجاره معوقه تعیین کردند. پرویز فتاح، رئیس بنیاد، در توییتر نوشته است، این بار را ملاحظه کردیم ولی بعدا چنین نخواهد بود.

روز دوشنبه هفتم مرداد ۹۸دانشکده خبر تهران که جزء ساختمان‌های تحت تملک بنیاد مستضعفان است، به دلیل “تاخیر طولانی در پرداخت اجاره” و شکایت بنیاد، پلمب شد.

پرویز فتاح، رئیس این بنیاد در توضیح موضوع گفته است: «برخی املاک ما در دست دستگاه‌هاست؛ در دست امثال ارگان‌های نظامی یا دستگاه قضایی یا دستگاه دولتی یا شهرداری و …، نه مردم.

باید این املاک برگردانده شود. البته ممکن است بخشی هم در دست افراد حقیقی باشد.

همه باید بدانند که مال مستضعفان است، خوردن ندارد، از گلو پایین نمی‌رود، گلوگیر است و برمی‌گردد.»

یکی از دانشجویان میگوید هنگام هجوم اوباش به ساختمان دانشگاه همه دانشجویان و رئیس دانشگاه را از محل بیرون میکنند. دوربینهای مدار بسته را از مدار خارج کرده و پس از تخریب اموال این دانشگاه از درب پشتی بیرون میروند آنها پس از چندی با مشایعت پلیس از محل اختفای خود خارج میشوند.

اما امیرمحمد حسینی، خبرنگار پارلمانی شرق، عکسی از درگیری فیزیکی با ماموران را در توییتر به اشتراک گذاشته و نوشته است: «این جای لگد یکی از بیست غول تشنی است که از بنیاد مستضعفان آمدند دانشجوها را زدند و دانشکده خبر را پلمپ کردند.

حق دانشجوهای که برای فارغ‌التحصیلی خبرنگاری آمده بودند را اینطور گذاشتند کف دستشان. سابقه فتاح و زمان کوتاه آمدنش به بنیاد ماجرا را بودار هم میکند.»

پرویز فتاح در توییتر نوشته است: «عمدا از دانشکده خبر شروع کردیم تا خبرش به گوش همه برسد. اموال مستضعفان دست هر مقام و منصبی باشد باید برگردد. مخلص و ارادتمند اهالی رسانه و دانشجویان عزیز هستیم. گفتیم فعلا ملاحظه و فک پلمپ کنند ولی مهلت تا پایان مرداد خواهد بود. این بار را ملاحظه کردیم ولی بعدا ملاحظه‌ای در کار نیست.»

پرویز فتاح، وزیر سابق نیرو که یک هفته پیش از کمیته امداد به ریاست بنیاد مستضعفان رسید، در جلسه معارفه‌اش نیز گفته بود “کسانی که اموال یا املاک بنیاد مستضعفان را در اختیار گرفته‌اند باید تخلیه کنند”.

بنیاد مستضعفان نهادی غیرانتفاعی است که گفته می‌شود پس از شرکت ملی نفت، دومین موسسه اقتصادی بزرگ ایران به شمار می‌رود.

فک پلمپ

ساعتی پس از انتشار این خبر، دستور فک پلمب این دانشکده صادر و اجرا گردید و خبر رسید که این تصمیم در راستای مهلتی رخ داده که به مسئولان دانشکده داده شده تا بدهی های معوق شان را تا پایان مرداد به بنیاد مستضعفان بپردازند.

لینکهای مرتبط

همکاری کثیف بنیاد مستضعفان، حراست و جهاد کشاورزی برای غارت گوشت
بازداشت شدن همدست ولی فقیه، مدیرکل بنیاد مستضعفان استان البرز

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy