دن کوتس، مدیر اطلاعات ملی دولت ترامپ کناره‌گیری کرد

39
دن کوتس، مدیر اطلاعات ملی دولت ترامپ کناره‌گیری کرد

دن کوتس، مدیر اطلاعات ملی دولت ترامپ کناره‌گیری کرد. مدیر اطلاعات ملی آمریکا اعلام استعفا کرد. اختلاف نظر بر سر برنامه هسته‌ای ایران و نقش روسیه در انتخابات آمریکا از جمله دلایل کناره‌گیری او اعلام شده است. ترامپ جانشین او را نیز با انتشار یک پست توییتری معرفی کرده است.

دن کوتس، مدیر اطلاعات ملی دولت ترامپ اعلام کرده است که روز ۱۵ اوت به همکاری خود با دولت ترامپ خاتمه خواهد داد. خبر کناره‌گیری دن کوتس را ترامپ با انتشار یک پست توییتری اعلام کرد. رئیس جمهوری آمریکا در عین حال با انتشار یک پست توییتری جانشین او را نیز تعیین کرده است.

این پرسش که آیا دن کوتس، مدیر ۷۶ ساله اطلاعات ملی دولت آمریکا داوطلبانه به کار خود در کادر رهبری دولت ترامپ خاتمه داده یا اینکه تحت فشار ترامپ ناگزیر به استعفا شده است، همچنان در پرده ابهام قرار دارد.

این موضوع که دن کوتس با برخی از سیاست‌های ترامپ به‌ویژه در مورد سیاست‌های امنیتی مخالف بوده است، از نگاه تحلیلگران دور نمانده بود. حتی رسانه‌های آمریکا اخیرا از ناخرسندی ترامپ از کار دن کوتس گزارش‌دهی کرده بودند.

بیشتربخوانید

در پی انتشار گزارش‌ها از تغییرات تازه در میان اعضای ارشد دولت فدرال آمریکا، رئیس‌جمهوری آن کشور تائید کرده‌است که دن کوتس، اداره‌کننده اطلاعات ملی، از مقام خود کناره می‌گیرد.

دونالد ترامپ یک عضو مجلس نمایندگان را به‌عنوان نامزد پست معرفی کرده‌است.

آقای ترامپ در حساب کاربری خود در توئیتر تائید کرده‌است که دَن کوتس، متصدی کنونی اداره اطلاعات ملی آمریکا، تا ۱۵ اوت، دو هفته دیگر، از مقام خود کناره‌گیری خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده گفته قصد دارد جان راتکلیف، نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان، را نامزد پست کند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy