فاجعه پزشکی ۶۰درصد دانشجویان علوم پزشکی با سهمیه بندی وارد میشوند!

158
فاجعه پزشکی 60درصد دانشجویان علوم پزشکی با سهمیه بندی وارد میشوند!
فاجعه پزشکی 60درصد دانشجویان علوم پزشکی با سهمیه بندی وارد میشوند!

 رسوخ فرهنگ آخوندسالاری در دانشگاه با انقلاب فرهنگی آغاز شد و با قانون سهمیه بندی که توسط خود خمینی بنیادش گذاشته شد قانونی گردید.

سهمیه بندی که برای عقب مانده ترین اقشار اجتماع حرفه پزشکی و علوم پزشکی را به رایگان اعطا میکند.

یعنی اگر هنگام کسالت نزد دعانویس محله بروید، شانس درمان بیشتری خواهید داشت تا در نزد پزشکان سهمیه ای.

باید پزشکان سهمیه ای حتما روی تابلوی مطب اصطلاح سهمیه ای را درج کنند، تا ببینند چند نفر برای مداوا نزد آنها خواهند رفت.

قائم‌مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت ایران می‌گوید، بیش از ۶۰درصدِ دانشجویان رشته پزشکی بر اساس سهمیه وارد دانشگاه‌ها می‌شوند.

حمید اکبری گفت این وضعیت در سه رشته‌ پر متقاضیِ دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی نیز وجود دارد.

به گفته آقای اکبری، بر اساس قانون مجلس، ۳۰ درصد از «سهمیه‌ها» به «رزمندگان و ایثارگران» و ۵ درصد «سهمیه‌» نیز به خانواده‌های آنان تعلق می‌گیرد.

وی گفت که «۳۰ درصد» از «سهمیه‌ها» هم «سهمیه عدالت آموزشی» است.

آقای اکبری سپس عنوان کرد که پی‌گیری‌های وزارت بهداشت برای تجدید نظر در قوانین مربوط به سهمیه‌ دانشجویان، بی‌نتیجه بوده است.

قانون سهمیه بندی با توجه به اینکه بخصوص در حیطه پزشکی و تخصص نیازمند دانش است باعث شده که حرفه پزشکی نیز در ایران دستاویز قدرت شود و این حرفه مقدس هم از طرف آقازاده ها و عوامل حکومت قبضه کردد.

انواع سهمیه بندی

۱ـ سهمیه ۵٪ شاهد:

این سهمیه به صورت ۵٪ اضافه بر ظرفیت کل دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی جهت تسهیل ورود فرزندان شهداء، جانبازان بالای ۷۰٪، فرزندان جانبازان ۵۰٪ و بالاتر و فرزندان آزادگان در مراکز آموزش عالی در نظرگرفته شده‌است.

این سهمیه را خود خمینی در تاریخ ۲/۱۱/۶۵ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رساند.

سهمیه شاهد فقط در آزمون سراسری سازمان سنجش اعمال می‌گردد، استفاده‌کنندگان از این سهمیه جهت قبولی در رشته مورد تقاضا باید حداقل ۷۵٪ نمره «آخرین» فرد پذیرفته شده سهمیه آزاد را کسب کرده باشند (مثلاً اگر آخرین فرد پذیرفته شده با نمره ۱۶۰ از ۲۰۰ پذیرفته شده باشد، سهمیه شاهد با نمره ۱۲۰ از ۲۰۰ در همان رشته پذیرفته می‌شود)، کلیه مشمولین سهمیه شاهد در سهمیه رزمندگان نیز گزینش می‌شوند.

توجه: فرزندان و همسران جانبازان ۲۵٪ تا ۴۹٪ در آزمونهای سازمان سنجش سهمیه ندارند.

صرفاً در صورتی‌که در آزمون سراسری سازمان سنجش مجاز به انتخاب رشته شوند بادرخواست خود در باقی‌مانده اضافه ظرفیت سهمیه ۵٪ شاهد گزینش خواهند شد.

۲ـ سهمیه بندی برای رزمندگان:

این سهمیه تحت عنوان عمومی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب درتاریخ ۳۰/۱۱/۶۷ به تصویب مجلس رسیده و مجدداً در تاریخهای ۱۱/۹/۷۱ و ۹/۵/۷۳ مورد اصلاح قرار گرفته‌است.

براساس این قانون ۴۰٪ از ظرفیت دانشگاه‌ها در آزمون سراسری، کاردانی پیوسته، جامع علمی کاربردی، کاردانی به کارشناسی (با کسب حداقل ۷۵٪ نمره آخرین فرد پذیرفته شده عادی) و همچنین۲۰٪ ظرفیت دانشگاه‌ها در مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و بالاتر (با کسب ۸۰٪ نمره فرد پذیرفته شده عادی) به واجدین شرایط اختصاص می‌یابد.

مشمولین این سهمیه عبارتند از: دارندگان سهمیه شاهد – آزادگان و همسران آن‌ها – جانبازان ۲۵٪ تا ۶۹٪– همسران جانبازان ۵۰٪ و با لا تر – همسران شهدا

در آزمونهای دانشگاه آزاد اسلامی سهمیه رزمندگان با ظرفیت ۴۰٪ در آزمون سراسری و ۲۰٪ در آزمون تحصیلات تکمیلی این دانشگاه اعمال می‌گردد.

توجه: فرزندان وهمسران جانبازان ۲۵٪ تا ۴۹٪ در آزمونهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی فقط یک بار در یکی از مقاطع تحصیلی می‌توانند از سهمیه استفاده نمایند.

۳ـ سهمیه بندی برای خانواده شهداء:

براساس این سهمیه  منسوبین درجه اول شهداء شامل برادران و خواهران و والدین شهداء می‌توانند از این سهمیه بهره‌مند شوند.

میزان ظرفیت این سهمیه ثابت نبوده و هرساله به نسبت تعداد داوطلبان خانواده شهداء به کل داوطلبان در هر کد رشته، ظرفیت خاصی را به خود اختصاص می‌دهد حدنصاب لازم در این سهمیه ۸۵٪ نمره فرد قبولی بدون سهمیه در هر رشته محل می‌باشد.

این سهمیه صرفاً در آزمون سراسری و آزمونهای کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی حرفه ای و نیز مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی و پیام نور اعمال می‌شود.

سهمیه بندی برای بسیج

در دانشگاه آزاد اسلامی؛ دارندگان سهمیه «بسیجی فعّال» با کسب ۹۰٪ تراز در رشته‌های کاردانی و کارشناسی وبا کسب ۹۵٪ تراز در رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای و تخصصی آخرین نفر قبول‌شدهٔ بدون سهمیه، پذیرفته می‌شوند.

تا این حد…

به لینک زیر توجه کنید تا عمق فاجعه بیشتر مشخص شود

دادگاه عجیب دو پزشک متخصص با قاچاق ایمپلنت‌های تقلبی ، بازی با جان معلولین
محکومیت سنگین زوج پزشک قاچاقچی با مبلغ ۲۳۰هزار میلیارد تومان قاچاق!
تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy