پایان اعتصاب غذا – زندانی سیاسی سهیل عربی به زندان اوین منتقل شد

70
پایان اعتصاب غذا - زندانی سیاسی سهیل عربی به زندان اوین منتقل شد
پایان اعتصاب غذا - زندانی سیاسی سهیل عربی به زندان اوین منتقل شد

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۶ مردادماه ۱۳۹۸، زندانی سیاسی سهیل عربی وبلاگ نویس و زندانی سیاسی محبوس در تیپ ۱ سال ۹ زندان تهران بزرگ از این زندان به زندان اوین در تهران منتقل شد و در حال حاضر در بند قرنطینه این زندان بسر می برد.

با توجه به این انتقال، “سهیل عربی” پس از گذشت ۴۱ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد. این زندانی سیاسی در حالی که چهلمین روز از اعتصاب غذای خود را پشت سر می گذاشت در تاریخ ۴ مردادماه سالجاری در پی درد کلیه و همچنین درد از ناحیه معده به بصورت اورژانسی به بیمارستان فیروزآبادی تهران اعزام شده بود و بدون تکمیل دوره درمان مجددا به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

از فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی که صدای فرزندش بود هیچ خبری نیست

فرنگیس مظلوم مادر زندانی سیاسی سهیل عربی روز دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸، توسط مزدوران  علی خامنه‌آی در خانه یکی از آشنایانش دستگیر شد.

از بدو بازداشت مادر هیچ ارگانی بازداشت او را بر عهده نگرفته است و همه ارگانها اظهار بی اطلاعی میکنند.

از آن تاریخ بازداشت تاکنون اطلاعی از وضعیت وی نیست. یک روز پس از دستگیری دادسرای اوین از دستگیری وی اعلام بی اطلاعی کرده است.

فرنگیس مظلوم به دلیل ابتلا به بیماریهای قلبی و فشار خون در تهدید به سر میبرد. انتقال زندانی سیاسی سهیل عربی به زندان اوین این ظن را بوجود می آورد که بلایی سر فرنگیس مظلوم در اداره اطلاعات آمده باشد.

فرنگیس مظلوم صدای فرزندش بود. سهیل عربی که بارها در زندان تهران بزرگ توسط مأموران زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته، در اعتراض به شرایط زندان از روز شنبه ۲۵ خردادماه ۹۸ اعتصاب غذا کرده بود.

اما حال با انتقال سهیل عربی به زندن اوین هیچ اطلاعی از وضعیت فرنگیس مظلوم در دست نیست.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy