مادر علیرضا شیرمحمد‌علی : بچه‌ام را خاک کردم اما هنوز منتظرم زنگ بزند

187
مادر علیرضا شیرمحمد‌علی : بچه‌ام را خاک کردم اما هنوز منتظرم زنگ بزند
مادر علیرضا شیرمحمد‌علی : بچه‌ام را خاک کردم اما هنوز منتظرم زنگ بزند

 چهلمين روز درگذشت علیرضا شیرمحمدعلی جمعه ۴ مرداد ماه  در قطعه ٣٢٤ بهشت زهرا برگزار شد

مادر علیرضا شیرمحمد‌علی در چهلمين روز شهادت فرزندش گفت : ماموران از مانیتورها شاهد سلاخی کردن بچه من بوده‌اند و همچون یک تئاتر تا آخر و بی‌آن‌که کاری بکنند نشسته‌اند تماشا کرده‌اند.

مادر علیرضا شیرمحمد‌علی : من خواهان محاکمه و مجازات مسببین اصلی قتل پسرم هستم. ‏«۱۹ ساله بودم که علیرضا را به دنیا آوردم. علیرضا تنها پسرم نبود، رفیقم بود و رابطه ما بیش از مادر و فرزندی، رابطه رفاقت بود.

در این ۴۰ روز از غم رفتن بچه‌ام همه موهای سرم سفید شد. در جوانی پیر شدم. بچه‌ام را خاک کردم اما هنوز منتظرم علیرضا از زندان زنگ بزند.»

‏«وقتی فرزند من سلاخی می‌شد دوربین‌ها روشن بودند، ماموران از مانیتورها شاهد سلاخی کردن بچه من بوده‌اند و همچون یک تئاتر تا آخر و بی‌آن‌که کاری بکنند نشسته‌اند تماشا کرده‌اند. چرا در آن ۷ دقیقه‌ای که از بچه من خون می‌رفته است ماموران نیامده‌اند کاری بکنند؟»

علیرضا شیرمحمدعلی در آخرین تماسهایش از زندان، قبل از به قتل رسیدن، گفته بود: «تلفن زندان را قطع کرده‌اند و نمی دانم چه کار می خواهند بکنند؟ نمی دانم چه طرحی دارند؟ اینها میخواهند دعوا راه بیندازند ولی ما قصد دعوا با کسی را نداریم. همه مأموران هم از داخل سالن رفته اند و کسی هم نیست و نمی دانم چه توطئه‌ای در سر دارند.»

ساعاتی پس از این صحبتها، دو زندانی اجیر شده توسط مسیولان زندان، به علیرضا شیرمحمدعلی با چاقو حمله کرده و شاهرگ وی را زده و روده اش را نیز پاره می کنند. بر اثر شدت جراحات و خونریزی‌ها، این زندانی ۲۱ ساله جان خود را از دست داد.

گفتنی است که سازمان عفو بین‌الملل نیز پیش از این در تاریخ ۲۷ فروردین ماه ۹۸ با ابراز نگرانی از وضعیت برزان محمدی و علیرضا شیرمحمدعلی که بیش از یک ماه در زندان تهران بزرگ در اعتصاب غذا بودند ابراز نگرانی کرده و از مقامات ایرانی خواسته بودند که دسترسی آنها به خدمات درمانی مناسب و کافی را تضمین و از آنها در برابر شکنجه و سایر رفتارهای بی‌رحمانه، غیرانسانی و ترذیلی محافظت کنند.

لینکهای مرتبط

سخنگوی قوه قضاییه بند را آب داد و قاتل علیرضا شیرمحمدی را معرفی کرد
قتل عامدانه و طراحی شده زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی
سازمان عفو بین‌الملل قتل زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی را شوکه‌آور خواند

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy