آمریکا ۲۳فرد و نهاد مرتبط با شبکه پولشویی در ونزوئلا را تحریم کرد

5
آمریکا ۲۳فرد و نهاد مرتبط با شبکه پولشویی در ونزوئلا را تحریم کرد

آمریکا ۲۳فرد و نهاد مرتبط با شبکه پولشویی در ونزوئلا را تحریم کرد. آمریکا روز پنجشنبه سوم مرداد ماه با انتشار بیانیه‌یی اعلام کرد ۱۰فرد و ۱۳نهاد مرتبط با شبکه پولشویی برای رژیم مادورو در ونزوئلا را تحریم کرد.

در بیانیه وزارت‌خارجه آمریکا آمده است پنج نفر را که در یک شبکه پیچیده پولشویی و دزدی از مردم ونزوئلا فعالیت داشتند تحت تحریم قرار داده است. همچنین پنج فرد و سیزده نهاد دیگر مرتبط با این «اشخاص فاسد» نیز در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند.

سه تن از فرزندخواندگان دیکتاتور ونزوئلا، نیکلاس مادورو به نام‌های والتر، یوسر، و یوسؤال، و نیز یک تاجر کلمبیایی به نام الکس ساب، در میان تحریم‌شدگان هستند.

آمریکا به همراه بیش از پنجاه کشور دیگر، خوان گوایدو را رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا می‌دانند و خواستار کناره‌گیری مادورو شده‌اند.

بیشتربخوانید

عربستان وابستگی خود به تنگه هرمز را کمتر می‌کند

خالد الفالح‎، وزیر نفت عربستان سعودی، گفت کشورش قصد دارد طی دو سال، ظرفیت خط‌‌ لوله نفت «شرق به غرب» در عرض این کشور را ۴۰ درصد افزایش دهد.

این اقدام به منظور وابستگی کمتر عربستان به صادرات نفت از طریق تنگه هرمز صورت می‌گیرد.

خط‌‌ لوله «شرق به غرب»، از سواحل خلیج فارس، در شرق عربستان، در نزدیکی قطر و بحرین، تا غرب عربستان و سواحل دریای سرخ کشیده شده است.

در حال حاضر، این خط لوله ظرفیت انتقال پنج میلیون بشکه نفت خام را دارد.

مایک پمپئو با وزیر خارجه جدید بریتانیا در مورد برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو کرد

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy