مراسم سوگند مارک اسپر وزیر دفاع جدید آمریکا با حضور ترامپ در کاخ سفید

37
مراسم سوگند مارک اسپر وزیر دفاع جدید آمریکا با حضور ترامپ در کاخ سفید
مراسم سوگند مارک اسپر وزیر دفاع جدید آمریکا با حضور ترامپ در کاخ سفید

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا، روز سه‌شنبه ۱ مرداد و با ادای سوگند هدایت پنتاگون را عهده‌دار شد. او جانشین جیم ماتیس شده است که اواخر آذر استعفا کرد.

وی در اولین اظهار نظر خود بیان کرده، هدفش اطمینان یافتن از حضور نیروی دریایی ایالات متحده در خلیج فارس برای جلوگیری از تهدید جمهوری اسلامی در متوقف کردن یا توقیف هرگونه کشتی تجاری آمریکایی است.

آقای اسپر افزود: نیروهای نظامی ایالات متحده بسته به میزان خطر هر چه در توان دارند، هم از هوا و هم در دریا را انجام می‌دهند تا از امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس و تنگه هرمز اطمینان حاصل کنند.

وزیر دفاع آمریکا همچنین اعلام کرده است که هفته آینده تازه‌ترین گزارش وضعیت در خلیج فارس و فعالیت‌های جمهوری اسلامی در آن منطقه را در جلسه‌ای در مقر ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا موسوم به «سنتکام» در فلوریدا دریافت خواهد کرد.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما یك مراقبت مستمر در خلیج داریم هم هوایی و هم دریایی.

وقتی كه شما از بخشهای مختلف تنگه عبور میكنید در هر نقطه آن تهدید متفاوت است.

با توجه به نزدیكی، بر اساس مكانهای قابلیتهای سپاه پاسداران. این فقط یك مثال از برخی از ارزیابی ها است كه باید شما بكنید وقتی كه در تنگه كشتیرانی میكنید

مارک اسپر گفت: آمریكا هرگز اجازه نخواهد داد كه كشتی باری با پرچم آمریكا توسط ایران توقیف شده یا تصرف شود ما از آن جلوگیری خواهیم كرد حتما.

وزیر اسپر: منظورم از اسكورت این است كه به میزانی كه شرایط طلب كند كه فكر كنیم كه شاید یك كشتی آمریكایی ممكن است در معرض نوعی تهدید باشد، تهدید مانند چیزی كه شما گفتید خواه متوقف شدن یا توقیف شدن باشد، در آن صورت ما میخواهیم اطمینان حاصل كنیم كه این قابلیت را داریم كه تضمین كنیم كه این اتفاق نیفتد.

در برخی موارد ممكن است این فقط یك قابلیت پرواز بالای كشتی باشد ممكن است به این معنی باشد كه یك ناو جنگی آمریكا در نزدیكی باشد كه در برابر این كار بازدارندگی ایجاد كند، منظورم الزاما این نیست كه هر كشتی با پرچم آمریكا كه از تنگه عبور میكند یك ناوشكن آن را تعقیب كند.

لینک مرتبط

جیم ماتیس، وزیر دفاع آمریکا استعفانامه خود را به دونالد ترامپ تحویل داد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy