بازداشت مامور مخفی حزب‌ الله لبنان در آفریقا +عکس

104
بازداشت مامور مخفی حزب‌ الله لبنان در آفریقا
بازداشت مامور مخفی حزب‌ الله لبنان در آفریقا

یک تبعه لبنانی که گمان می‌رود مامور مخفی گروه حزب‌الله لبنان بوده است، اخیرا از سوی سرویس امنیتی اوگاندا و با همکاری موساد بازداشت شده است.

به گزارش صدای آمریکا، به نقل از جروزالم پست، حسین محمود یاسین روز هفتم ژوئیه (۱۶ تیر) و زمانی که قصد داشت از طریق آدیس‌آبابا به لبنان پرواز کند، بازداشت شده است.

گفته شده موساد، سرویس امنیتی اسرائیل، که رابطه نزدیکی با سرویس امنیتی اوگاندا دارد، درباره ورود حسین محمود یاسین به این کشور اطلاع داد و در نهایت این شهروند لبنان بازداشت شد.

گفته می‌شود که محمود یاسین ماه‌ها پیش از بازداشت تحت مراقبت بود.

کامپالا‌پست به نقل از یک منبع امنیتی، بدون ذکر نام، نوشت که حسین محمود یاسین از سوی یکی از اعضای ارشد حزب‌الله لبنان با نام علی وهاب حسین – که با نام ابوجهاد شناخته می‌شود – به عضویت این گروه درآمده بود.

این مامور مخفی از سال ۲۰۱۰ در اوگاندا ساکن بود و بنا بر گزارش‌های منتشر شده، اهداف اسرائیلی و آمریکایی را در اوگاندا برای انجام عملیات تروریستی شناسایی می‌کرد.

یاسین همچنین وظیفه داشت لبنانی‌های ساکن اوگاندا را برای عضویت در حزب‌الله تشویق و از مسلمانان ساکن اوگاندا به عنون منابع اطلاعاتی حزب‌الله استفاده کند.

منابع اطلاعاتی گفته‌اند که یاسین دست‌کم ۱۰۰ شهروند لبنانی را که در اوگاندا زندگی می‌کرده و می‌توانستند عضو حزب‌الله شوند، شناسایی کرده بود.

برخی از این افراد در شرکت مخابراتی خصوصی «آفری‌سل» شاغل هستند.

لینکهای مشابه

بازداشت ۹نفر از عوامل رژیم ایران با ۱۰۰کیلو هروئین در سواحل هند
دو مامور نیروی تروریستی قدس سپاه در کنیا ۱۵سال حبس گرفتند
سفیر رژیم ایران در کنیا هنگام تلاش برای آزاد کردن دو تروریست به تله…

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy