مایک پمپئو: پرزیدنت ترامپ مصمم به تغییر دادن رفتار رهبران رژیم ایران است

30
مایک پمپئو: پرزیدنت ترامپ مصمم به تغییر دادن رفتار رهبران رژیم ایران است

مایک پمپئو: پرزیدنت ترامپ مصمم به تغییر دادن رفتار رهبران رژیم ایران است. مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، می گوید که پرزیدنت ترامپ در رسیدن به هدف تعیین شده مبنی بر تغییر دادن رفتار رهبران جمهوری اسلامی ایران، مصمم و جدی است و آن‌ها باید بسیار محتاط باشند.

وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «دبلیو‌اف‌تی‌وی» که روز دوشنبه ۳۱ تیرماه انجام شده است، افزود: «ما می‌خواهیم ایران مثل یک کشور عادی رفتار کند. برای مثال مانند کشوری مثل نروژ یا هر کشور دیگری که در نقاط مختلف جهان کارزار تروریستی به راه نمی‌اندازد.»

آقای پمپئو گفت: «آنها […] بیش از ۵۰۰ آمریکایی را با بمب‌های ساخت ایران کشته‌اند. این وحشتناک است. و واکنش به این کار آنها نیز بسیار محدود بوده است. من فکر می کنم که [سران حکومت ایران] این را دیده اند و به همین خاطر است که گمان می کنند اقدامات این روزهایشان، پیامدی نخواهد داشت؛ ولی آنها باید بسیار محتاط باشند. پرزیدنت ترامپ در تغییر رفتار رهبران ایران، جدی است.»

بیشتربخوانید

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز سه‌شنبه در دیدار با ریک پری، وزیر انرژی آمریکا، بر ادامه فشارها بر ایران تاکید کرد و سیاست دونالد ترامپ در این باره را ستود.

آقای نتانیاهو به وزیر آمریکایی می‌گوید: «ما باید سه اقدام در برابر خصومت رژیم ایران انجام دهیم: فشار، فشار و فشار‌‌».به گفته وی، «تحریم‌های اعمال شده علیه ایران “تاثیر‌گذار” بوده‌اند به طوری که دیگر قادر به تامین منابع ملی “اقدامات خشونت‌آمیز” خود در “عراق، سوریه، لبنان و غزه” نیست». نخست‌وزیر اسرائیل در نهایت از دیگر کشورهای جهان دعوت کرده که به آمریکا بپیوندند.

یک ناو جنگی ایالات متحده احتمالا هفته پیش دومین پهپاد ایرانی را سرنگون کرده باشد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy