واکنش ترامپ و پمپئو دررابطه با دستگیری۱۷جاسوس سیا رژیم ایران دروغگوست

142
واکنش ترامپ و پمپئو دررابطه با دستگیری17جاسوس سیا رژیم ایران دروغگوست
واکنش ترامپ و پمپئو دررابطه با دستگیری17جاسوس سیا رژیم ایران دروغگوست

وزارت اطلاعات صبح امروز ۳۱تیردر نشست خبری مدیرکل ضدجاسوسی این وزارتخانه خبر از دستگیری ۱۷جاسوس سیا خبر داد و گفت: برخی از این جاسوسان حکم اعدام گرفته‌اند.

بر این اساس مدیر کل جاسوسی وزارت اطلاعات در نشست خبری خود با اشاره به شناسایی و بازداشت ۱۷ عنصر جاسوسی سیا در مراکز حساس کشور گفت: برخی از این جاسوسان را تحت هدایت خود بر علیه سیا به گار گرفته است.

واکنش دونالد ترامپ

ترامپ: ” گزارش ایران درباره بازداشت جاسوسان سیا کاملا نادرست است.واکنش ترامپ و پمپئو دررابطه با دستگیری17جاسوس سیا رژیم ایران دروغگوست

با صفر{درصد} حقیقت. فقط دروغ و پروپاگاندایی بیش نیست (مانند افتادن پهپادشان) که توسط رژیمی مذهبی که بدجور شکست خورده و نمی‌داند چکار دارد می‌کند. اقتصادشان مرده و بدتر هم خواهد شد. ایران یک آشفته کامل است.”

واکنش پمپئو به دستگیری جاسوسان سیا

وزیر امور خارجه آمریکا دقایقی پیش در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز به خبر دستگیری ۱۷ جاسوس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سیا» در ایران واکنش نشان داد.

مایک پمپئو در پاسخ به سؤالی در این ارتباط، ضمن متهم کردن حکومت اسلامی ایران به دروغگویی گفت که به طور خاص نمی‌تواند درباره این خبر اظهارنظر کند اما رژیم ایران سابقه دروغگویی دارد.

وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: دروغ گفتن به جهان، بخشی از ماهیت آنها (جمهوری اسلامی) است. من تمامی اظهارنظرات مقامات رژیم ایران درباره اقداماتی که انجام داده‌اند را اغراق آمیز می دانم.

درهمین حال مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات از بازداشت ۱۷جاسوس سیا در خردادماه سال جاری در ارتباط با اتهام “جاسوسی برای امریکا” خبر داد. به گفته وی برخی از این افراد از بابت افساد فی‌الارض به اعدام و برخی دیگر به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند.دستگیری17جاسوس سیا

وی مدعی شده است برخی از بازداشت شدگان با اتهام “افساد فی الارض” محاکمه شده و اعدام خواهند شد و برخی دیگر به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند.

بر اساس این گزارش بازداشت شدگان شامل شاغلین مراکز حساس و حیاتی، همچنین بخش خصوصی مرتبط با این مراکز هستند که به عنوان پیمانکار یا مشاور در حال فعالیت بوده‌اند.

مدیر کل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات بدون اشاره به هویت بازداشت شدگان گفت: “افرادی که آگاهانه و عامدانه به کشور خود خیانت کردند و حاضر به جبران مافات نشدند را به دستگاه قضایی تحویل دادیم و چند روز پیش نیز سخنگوی قوه قضاییه از صدور احکامی برای این جاسوسان خبر داد که برخی از آنها به عنوان مفسد فی‌الارض معرفی و برخی دیگر نیز به حبس‌های درازمدت محکوم شدند.

همچنین آن دسته از کسانی که با صداقت کامل با دستگاه اطلاعاتی کشور تعامل کردند و ندامتشان نیز ثابت شد، علیه آمریکایی‌ها مورد مدیریت اطلاعاتی قرار گرفتند”.

دولت ایران سابقه طولانی در استفاده ابزاری از این عنوان برای برخورد با مخالفان سیاسی خود دارد.

طرح چنین ادعاهایی بخصوص با روشن نبودن جزییات و روند دادرسی همواره با دیده تردید نگریسته می‌شود.

جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر افرادی را به عنوان جاسوس معرفی و آنها را زندانی یا اعدام کرده است. اعترافات تلویزیونی برخی از آنها نیز منتشر شده است. با چند شهروند دوتابعیتی هم با اتهاماتی مشابه برخورد شده است.

وزیر اطلاعات دولت روحانی از پخش مستندی درباره “جزئیات شناسایی و دستگیری جاسوسان آمریکایی” خبر داد. این “جاسوسان” به گفته آخوند علوی “در مراکز حساس مختلف” حضور داشته‌اند. این مستند فردا دوشنبه از سیمای جمهوری اسلامی پخش می‌شود.

لینکهای مشابه

کارمند بازنشسته اطلاعات سپاه به جرم جاسوسی به اعدام محکوم شد
ارسلان خودکام عضو سپاه پاسداران به جرم جاسوسی به اعدام محکوم شد
هشدار هدف بعدی از اتهام جاسوسی برای وکیل فرهیخته نسرین ستوده خودکشی شدن اوست
خودکشی شدن استاد ۶۴ساله، مدیر عامل پیشین میراث پارسیان به جرم سنگین جاسوسی

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy