قطر مبادلات تجاری با ایران را به دارو و غذا محدود کرد

47
قطر مبادلات تجاری با ایران را به دارو و غذا محدود کرد

قطر مبادلات تجاری با ایران را به دارو و غذا محدود کرد. قطر اعلام کرد که مطابق دستور العمل وزارت خزانه‌داری آمریکا فقط اقلام غذایی و دارو از این به بعد می‌تواند به ایران بفرستد.

عدنان موسوی پور رئیس اتاق بازرگانی ایران و قطر:

از سه چهار روز قبل، زمزمه‌هایی مبنی بر اجرای تحریم‌های آمریکا از سوی قطر شنیده بودیم و در تماس‌هایی که با اتاق بازرگانی قطر داشتیم آنها این امر را تکذیب کردند، اما ساعاتی پیش اعلام کردند که مطابق دستور العمل وزارت خزانه‌داری آمریکا رفتار خواهند کرد، یعنی فقط اقلام غذایی و دارو از این به بعد می‌توانند به ایران بفرستند در صورتی‌که ما خودمان تا چند وقت پیش تامین کننده اقلام کشاورزی و غذایی آنها بودیم.

بیشتربخوانید

زاخی هانگبی، وزیر همکاری‌های منطقه‌ای دولت بنیامین نتانیاهو : ایران می داند اسرائیل شوخی بردار نیست

زاخی هانگبی در مصاحبه با بخش عبری رادیوی دولتی «کان» می گوید، «ما صدها بار ایرانی‌ها را در سوریه زده‌ایم. بعضی اوقات مسئولیت آن را قبول می‌کنیم؛ بعضی اوقات رسانه‌های خارجی این را می‌گویند؛ گاهی وزیران‌مان؛ گاهی هم رئیس ستاد ارتش‌مان این را می‌گوید. اما این یک سیاست هماهنگ شده است».

به گفته هانگبی، «ایرانی‌ها در واکنش نشان دادن دست‌وپا بسته هستند؛ به این خاطر نیست که توانایی‌هایش را ندارند؛ به این دلیل است که آنها می‌فهمند اسرائیل [در جواب دادن] شوخی‌بردار نیست؛ ما در امور منافع ملی راسخ هستیم».

بیشتربخوانید

عادل الجبیر: اقدامات رژیم ایران غیرقابل قبول است

وزیر مشاور در امور سیاست خارجی عربستان روز یکشنبه ۳۰ تیرماه گفت رژیم ایران باید بداند که اقداماتش از جمله توقیف یک کشتی بریتانیایی، غیرقابل قبول است.

عادل الجبیر در توئیت خود نوشت: «هرگونه حمله به آزادی دریایی نقض قوانین بین‌المللی است».

وی افزوده است: «ایران بایستی در نظر بگیرد که اقداماتش در زمینه توقیف کشتی‌ها، از جمله مورد اخیر کشتی بریتانیایی، کاملا غیرقابل قبول است. جامعه جهانی باید جلوی چنین رویه‌ای را بگیرد».

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy