هدایت‌الله خادمی : هنگام تحویل، گازوئیل نیروگاه‌ها را با آب عوض می‌کنند

33
هدایت‌الله خادمی : هنگام تحویل گازوئیل نیروگاه‌ها را با آب عوض می‌کنند
هدایت‌الله خادمی : هنگام تحویل گازوئیل نیروگاه‌ها را با آب عوض می‌کنند

یک نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت خواستار تشدید نظارت مجلس شده و در زمان تحویل گازوئیل به نیروگاه‌ها “دزدی” می‌شود.

به گفته هدایت‌الله خادمی، «تخلفات مالی و اقتصادی افزایش یافته و این افزایش نظارت بیشتر و کاربردی‌تری را می‌طلبد.»

او مدعی شده که اگر «به جای گازوئیل آب به مخزن [نیروگاه] تحویل داده ‌شود هیچ کس با خبر نمی‌شود.»

عضو کمیسیون انرژی مجلس از تحویل آب به نیروگاه‌ها به جای گازوئیل و دزدی گازوئیل در زمان تحویل به نیروگاه‌ها انتقاد کرد و خواستار افزایش نظارت مجلس شد.

هدایت‌الله خادمی درخصوص انتقاد وزیر نفت مبنی بر تحویل رایگان گازوئیل به نیروگاه‌ها، گفت: روزانه اگر یک کامیون حامل گازوئیل وارد نیروگاه‌ها شده اما به جای گازوئیل آب به مخزن تحویل داده ‌شود هیچ کس با خبر نمی‌شود.

یک‌ کامیون با ظرفیت روزانه ۳۰ هزار لیتر سالانه ۱۱ میلیون لیتر می‌شود که اگر هر لیتر گازوئیل را ۱۰۰۰ تومان در نظر بگیریم، در سال ۱۱ میلیارد تومان سود کرده است

نماینده ایذه و باغملک ادامه داد: بودجه در دولت تفکیک شده نیست به نوعی مدام از این جیب به آن جیب می‌شود و دقیقا به همین دلیل مسائلی مانند راندمان کیفیت در کار، کاهش هزینه‌ها و… معنی ندارد، بنابراین وزارت نیرو می‌گوید؛ گازوئیل را مجانی دریافت می‌کنیم اما در مقابل نیز برق و آب را رایگان به وزارت نفت می‌دهیم، لذا این تناقض‌ها مانع از شفافیت موضوعات و پیگیری توام با حساب و کتاب می‌شود لذا مزیت اقتصادی و کارایی در تمامی کارها پایین است.

تحویل آب به مخزن نیروگاه‌ها به جای گازوئیل

وی با نگاه فنی به مسئله تحویل آب به مخزن نیروگاه‌ها به جای گازوئیل، توضیح داد: اگر آب با گازوئیل یا هر سوخت دیگری قاطی شود عملیات احتراق به خوبی انجام نخواهد شد، در نتیجه راندمان بالا نمی‌رود و تجهیزات فرسوده می‌شوند.

خادمی با اشاره به دزدی گازوئیل در زمان تحویل به نیروگاه‌ها، تاکید کرد: مجلس و دولت باید نظارت خود را بیشتر کنند چراکه تخلفات مالی و اقتصادی افزایش یافته و این افزایش نظارت بیشتر و کاربردی‌تری را می‌طلبد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس از حوزه فرآورده‌های نفتی و فروش آن به‌عنوان نخستین زمینه بروز فساد یاد کرد و گفت: امکان فساد هزاران میلیارد تومان در این بخش اعم از قاچاق و دریافت فرآورده وجود دارد.

وی بخش فرآورده‌های نفتی و فروش آن را “نخستین زمینه بروز فساد” می‌داند.

لینکهای مشابه

نماینده ایذه اگر ذره‌ای وجدان وشرف داشتید خودکشی میکردید
یک مدیر شرکت ملی نفت بعد از اختلاس میلیاردی به کانادا پناه برد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy