شکایت انگلستان به سازمان ملل علیه راهزنی دریایی رژیم ایران

16
شکایت انگلستان به سازمان ملل علیه راهزنی دریایی رژیم ایران

شکایت انگلستان به سازمان ملل علیه راهزنی دریایی رژیم ایران.خبرگزاری رویترز گزارش داد: انگلستان به شورای امنیت نامه‌یی فرستاد و اعلام کرد: نیروهای رژیم ایران یک نفتکش را که با پرچم انگلستان در آبهای ملی عمان بوده توقیف کرده‌اند. این اقدام « مداخله غیرقانونی محسوب می‌شود».

هیات انگلستان در سازمان ملل به شورای امنیت نوشت: این کشتی حق قانونی عبور ترانزیت در یک تنگه بین‌المللی راکه تحت قوانین بین‌الملل است داشته است. قانون بین‌الملل ملزم می‌کند که نباید از حق عبور ترانزیت ممانعت شود و در نتیجه اقدام رژیم ایران مداخله غیرقانونی محسوب می‌شود»‌.

این نامه که توسط رویترز مشاهده شده است همچنین برای آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل ارسال گردیده است…

عصر جمعه ۲۸ تیرماه سپاه تروریستی پاسداران اعلام کرد یک فروند نفتکش متعلق به انگلستان به نام استنو ایمپرو (steno impero) را که ۲۳ خدمه دارد، حین عبور از تنگنه هرمز توقیف کرده است. این اطلاعیه، علت این راهزنی دریایی را به طور مضحکی رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی اعلام کرد و اضافه کرد که این نفتکش برای بررسیهای لازم تحویل سازمان بنادر شده است.

بیشتربخوانید

لوفتانزا و بریتیش ایرویز به ناگهان تمامی پرواز های خود را به قاهره در اقدامی احتیاطی به حالت تعلیق در آوردند

ای بی سی نیوز : دولت انگلستان یک هشدار مسافرتی برای مصر روز شنبه با استناد به تشدید خطر تروریسم علیه هوانوردی صادر کرد درحالی که بریتیش ایرویز و شرکت هواپیمایی آلمان لوفتانزا پرواز های خود را به قاهره بعنوان یک اقدام احتیاطی امنیتی تعلیق کردند.

پروازهای بریتیش ایرویز برای۷ روز تعلیق شد درحالی که پروازهای لوفتانزا از یکشنبه از سرگرفته می شود.

وزارت خارجه انگلستان در بیانیه ای گفت« خطر تروریسم علیه هوانوردی افزایش یافته است»‌.

«اقدامات امنیتی بیشتری برای پروازها از مصر به انگلستان به مورد اجرا گذاشته میشود. شما باید کاملاً با مقامات امنیتی در فرودگاه همکاری کنید» .

بریتیش ایرویز و لوفتانزا دوشرکت هواپیمایی بزرگ اروپا به ناگهان پرواز های خود به قاهره را روز شنبه متوقف کردند، حتی در حالی که پروازها درحال سوار کردن مسافران بودند

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy