انگلستان نیروهای نظامی بیشتری به خلیج فارس اعزام می کند

31
انگلستان نیروهای نظامی بیشتری به خلیج فارس اعزام می کند

انگلستان نیروهای نظامی بیشتری به خلیج فارس اعزام می کند. وزارت دفاع انگلستان روز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ اعلام کرد، نیروهای نظامی بیشتری به خلیج فارس اعزام خواهد کرد. وزارت دفاع بریتانیا تاکید کرد که بریتانیا نسبت به حفظ امنیت دریانوردی در تنگه هرمز و عبور و مرور آزاد کشتی‌ها در این منطقه متعهد است به همین دلیل حضور خود را در خلیج فارس و خاورمیانه را افزایش خواهد داد.

وزیر دفاع انگلستان در پاسخ به این پرسش که آیا بریتانیا برای اقدام اخیر ایران تحریم‌هایی در نظر خواهد گرفت یا نه، گفت:«ما همه گزینه‌ها را بررسی خواهیم کرد….ما معتقدیم که همه از اوضاع پرتنش کنونی و احتمال بروز درگیری نگران هستند بنابرین همه باید مواضع خود را برای آرام کردن اوضاع منطقه بکار گیرند.»

انگلستان شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل ضمن «غیرقانونی» توصیف کردن توقیف نفتکش این کشور از سوی رژیم ایران، گفت که هیچ گونه دلیلی بر ادعای رژیم ایران مبنی بر اینکه نفتکش بریتانیایی با قایق صیادی ایرانی برخورد کرده است، وجود ندارد.

بیشتربخوانید

معاون وزیر دفاع بریتانیا: در حال بررسی گزینه‌های متعدد درباره ایران هستیم.

توبیاس اِل‌وود، معاون وزیر دفاع بریتانیا، درباره واکنش لندن به توقیف نفتکش استنا ایمپرو توسط سپاه پاسداران گفت که در حال حاضر گزینه‌های متعددی مطرح و در حال بررسی است.

او روز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری «اسکای»، با رد این موضوع که دولت به قدر کافی به توقیف نفتکش توسط ایران واکنش نشان نداده، گفت مجموعه‌ای از گزینه‌ها مطرح است و پس از بررسی‌ها و «رایزنی با متحدان‌مان» به اقدام مناسب دست خواهیم زد.

معاون وزیر دفاع بریتانیا همچنین به سوال مجری که آیا تحریم علیه ایران نیز یکی از گزینه‌هاست، پاسخ مثبت داد.

در همین حال، خبرگزاری رویترز به نقل از فیلیپ هاموند، وزیر دارایی بریتانیا گزارش داده که با توجه به اینکه تحریم‌های گسترده‌ای علیه ایران وجود دارد،‌ مشخص نیست که اعمال فوری تحریم‌های جدید جزو اولین گزینه‌ها باشد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy