احتمال توقیف و مصادره اموال و دارایی‌های ایران در انگلیس

33
احتمال توقیف و مصادره اموال و دارایی‌های ایران در انگلیس. روزنامه «دیلی تلگراف» می‌گوید دولت بریتانیا، در پی توقیف نفتکش حامل پرچم آن کشور توسط ایران،

احتمال توقیف و مصادره اموال و دارایی‌های ایران در انگلیس. روزنامه «دیلی تلگراف» می‌گوید دولت بریتانیا، در پی توقیف نفتکش حامل پرچم آن کشور توسط ایران، قصد دارد دست به اقدامات دیپلماتیک و اقتصادی علیه رژیم ایران بزند.

به گزارش روزنامه بریتانیایی وزیران کابینه آن کشور طرح‌هایی را برای تحریم حکومت ایران ارائه کرده‌اند و انتظار می‌رود جرمی هانت، وزیر خارجه، روز یک‌شنبه مجموعه‌ای از اقدامات دیپلماتیک و اقتصادی را به‌طور رسمی اعلام کند.

به گفته دیلی‌تلگراف، تحریم‌های احتمالی، ممکن است اقداماتی مانند مسدود کردن منابع و دسترسی‌های مالی مقام‌های رژیم ایران را در بر گیرند.

این روزنامه افزوده لندن ممکن است از اتحادیه اروپا و سازمان ملل نیز بخواهد تا تحریم‌هایی را که در پی توافق اتمی با تهران در سال ۱۳۹۴ برداشته شده بودند، دوباره اعمال کنند.

بیشتربخوانید

اخطار وزیر خارجه آلمان به رژیم ایران به جهت کشتی ربایی های سپاە پاسداران

کشتی ربایی های جمهوری اسلامی اوضاع خلیج فارس را بیش از پیش متشنج کردە. هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان نسبت بە وقوع جنگ در منطقە در نتیجە جنگ افروزی های سپاە پاسداران بە رژیم ایران هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، این دیپلمات ارشد آلمانی گفت: مسئله ما جلوگیری از جنگ است‌. اگر دیپلماسی شکست بخورد و اوضاع به درگیری نظامی بیانجامد نه برنده‌ای خواهد بود و نه بازنده‌ای.

هم بریتانیا و هم آمریکا تهدید به “پیامدهایی جدی” علیه رژیم ایران کرده‌اند. جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا رفتار نظام در آب‌های خلیج فارس را “غیرقانونی و برهم‌زننده ثبات” خواند. او می‌گوید، نفتکش این کشور با “مداخله‌ای غیرقانونی” در آب‌های دریای عمان توقیف شده است.

اخطار پنتاگون : به رژیم ایران اجازه بستن آبراه‌های بین‌المللی دریانوردی را نخواهیم داد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy