رژیم ایران تنها زبان قدرت می‌فهمد فشار حداکثری تنها راه چاره برای مهار است

54
رژیم ایران تنها زبان زورمی‌فهمد فشار حداکثری تنها راه چاره برای مهار است
رژیم ایران تنها زبان زورمی‌فهمد فشار حداکثری تنها راه چاره برای مهار است

تنها زبان سخن گفتن با رژیم ایران و تنها دیپلماسی با زبان قدرت است. خبرگزاری رویتر ۲۸تیر گفت: دو کشتی باری (رژیم) ایران چند هفته است به‌علت تحریم‌های آمریکا، در برزیل زمین‌گیر شده و قادر به سوخت‌گیری و بازگشت به ایران نیستند.

این دو کشتی به نامهای باوند و ترمه در بندر پاراناگوا، در جنوب برزیل، لنگر انداخته‌اند.

شب پیش از این نیز خبر هدف قرار گرفتن یک پهپاد خامنه‌ای در خلیج‌فارس و سقوط آن خبرساز شده بود، هم‌چنان که در همان تاریخ تحریم‌های جدیدی برضد رژیم اعلام شد و پرداخت غرامت به قربانیان عملیات بمب‌گذاری رژیم در بیروت نیز از دارایی‌های رژیم به تصویب مجلس نمایندگان آمریکا رسید.

هنوز این خبرها داغ بود که دولت آمریکا در ادامه خط وارد آوردن فشارحداکثری برای از کار انداختن شبکه تهیه و تجهیز اتمی رژیم ایران تحریم‌های جدیدی را با هدف ضربه زدن به شبکهٔ بین المللی رژیم  که برای خرید از بازار قاچاق برای خریداری الزمات و مواد هسته ای فعالیت میکنند را اعلام کرد.

تحریم‌های جدید که ۵شخص حقیقی و ۷شخص حقوقی را به‌علت نقض تحریم‌های فراسرزمینی آمریکا در بر می‌گیرد، به‌گفته پمپئو وزیر خارجه آمریکا تحریم‌ها «به‌عنوان بخشی از کارزار فشار حداکثری آمریکا است که یک شبکه جهانی شرکتها و مأمورانی را که مواد برای برنامه اتمی رژیم تهیه می‌کردند هدف قرار داده است».

پمپئو گفت: اصلی‌ترین کشور حامی تروریسم نباید اورانیوم غنی‌سازی کند.

این تحریم‌ها بیانگر آن است که رژیم از دنبال کردن پروژه مخفی خود برای دستیابی به بمب اتمی دست برنداشته است.

اما تحریم‌ها فقط به همین محدود نمی‌شود. آمریکا به‌دنبال تحریم عناصر حزب‌الله وابسته به رژیم، طی همین روزها درصدد تحریم مزدوران و وابستگان عراقی رژیم هم هست.

طی هفته‌ها و روزهای اخیر شماری از آنها هدف تحریم‌های قرار گرفته‌اند. از جمله جمعه ۲۸تیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد یکی از سرکردگان حزب‌الله که در بمب‌گذاری آرژانتین نیز دست داشته است مورد تحریم قرار داده است و معاون خزانه‌داری آمریکا گفت این کشور اجازه نمی‌دهد عناصری این‌چنین برنامه‌های شرورانه رژیم ایران را پیش ببرند.

معنای این رویدادها جز این نیست که آمریکا از هر طرف به‌دنبال مسدود کردن تمام منافذ تنفس رژیم است. کما این‌که امامی کاشانی  در نماز جمعه تهران روز جمعه ۲۸تیر  گفت: «دشمن از هر طرف ما را احاطه کرده است». احتمالاً منظور او تنها تحریم‌ها نبود، چرا که رژیم از نظر سیاسی و نظامی نیز احاطه شده و هر تحرکی او را در معرض ضربه و فشار مضاعف قرار می‌دهد.

در زمینه فشارهای وارده به رژیم می‌توان چند واقعه متفاوت را نام برد از جمله:

هدف قرار گرفتن پهپادش این واقعیت را در پهنه نظامی نشان می‌دهد

هم‌چنان‌که محدود شدن تحرک مزدورانش در عراق که خود را در پیشروی خواست انحلال حشدالشعبی نشان می‌دهد

هم‌چنان در تنگنا قرار گرفتن مزدورانش در سوریه بخشی دیگری از این احاطه است.

روحانی چندی پیش گفت که دیگر چیزی نمانده که آمریکا بخواهد تحریم کند اما با این همه تقریباً هر هفته شاهد اعلام تحریم‌های جدید از سوی آمریکا هستیم!

واقعیت آنکه: هر دو نکته درست است!

از یک طرف این حرف روحانی که سایر سردمداران رژیم مانند جهانگیری و سخنگوی وزارت‌خارجه هم گفتند، درست است که واقعاً کمتر نهاد و مهرهٔ رژیم است که از تحریمها مصون مانده باشد.

اینکه رژیم تا چه مدت می‌تواند در برابر خفگی اقتصادی و سیاسی ناشی از تحریم‌ها تاب بیاورد را آینده مشخص خواهد کرد. اما تا همین جا همین حرف که مگر چیزی مانده است که آمریکا تحریم نکرده باشد نشانهٔ نهایت استیصال رژیم است و رژیمی که تا چندی پیش ادعا می‌کرد که ما هفت راه برای دور زدن تحریم‌ها داریم و اگر یکی را ببندند از ۶راه دیگر اقدام می‌کنیم امروز در برابر واقعیت آثار تحریم این‌چنین ابراز عجز و کلافگی می‌کند.

روز جمعه همگان شنیدند که دو کشتی رژیم در برزیل به‌علت خودداری این کشور از دادن سوخت به آنها چند هفته است که در یکی از بنادر این کشور متوقف شده‌اند. این سرنوشت همهٔ کشتیها و هواپیماهای رژیم و اساساً سیستم گردش خون رژیم است که فشار آن در حال حرکت به سمت عدد «صفر» است!

اما در میانه چنین معرکه‌ای چرا رژیم هدف قرار گرفتن یک پهپاد خود را انکار و تکذیب می‌کند؟ با توجه به این‌که با امکانات دنیای کنونی این قبیل رویدادها نمی‌تواند برای همیشه پوشیده بماند.

اولا باید به یاد داشت که رژیم در انکار و تکذیب واقعیتهای بسا بزرگتر و روشن‌تر از اینهم هیچ محذوری ندارد. کما این‌که روحانی نمایان‌ترین شاخصهای اقتصادی را انکار کرده و وارونه جلوه می‌دهد. در حالی که بنا به گزارش دیگر منابع رسمی رژیم هر ماه یک صدهزار نفر به تعداد بیکاران افزوده می‌شود، روحانی با وقاحتی مافوق تصور می‌گوید نرخ بیکاری یک و سه دهم درصد کم شده است. ایضا در مورد تورم رکود و سایر شاخصها که حتی صدای رسانه‌ها و مهره‌های خودش را هم در آورده است.

بنابراین بدیهی است که در مورد پهپاد هم انکار و تکذیب، ساده‌ترین کار برای رژیم است. اما نکته این است که در همین انکار و تکذیب می‌توان وحشت رژیم را به‌وضوح دید.

در حالی که اگر رژیم در فاز رجز خوانی و قدرت‌نمایی بود، مانند آمریکا که سقوط پهپاد خود را اعلام کرد و به رژیم هشدار داد رژیم هم بایستی به آمریکا هشدار می‌داد و خط‌ و نشان می‌کشید. اما روشن است که منطق تعادل‌قوا بر دجالیت آخوندی چربیده است، زیرا آنها تنها زبان قدرت می فهمند.

سقوط پهپادش را انکار می‌کند تا خود را از دردسر پاسخگویی یا ملتزم شدن به مقابله به مثل و پیامدهای مرگبار آن «خلاص!» کند.

و درست به‌علت همین هم این همه در مورد توقیف نفتکش حامل سوخت قاچاقش تبلیغات می‌کند.

چرا که می‌ترسد توقیف کشتی نفت کش‌اش توسط انگلستان به‌خصوص اگر به‌صورت یک رویه در بیاید (که احتمالاً در خواهد آمد) آخرین و شاید تنها روزنه‌یی که رژیم برای دور زدن تحریم‌ها پیش خود تصور می‌کرد به رویش بسته می‌شود.

در این مورد خاص توقیف نفت کشی که به سوریه نفت می‌برد و رژیم به این وسیله می‌خواست به رژیم متزلزل اسد سوخت برساند درد این ضربه را برای رژیم مضاعف می‌کند.

بنابراین رژیم درصدد بود که به هر صورت به این اقدام انگلستان واکنش نشان بدهد و جلوی این روند را بگیرد:

ابتدا سعی کرد این کار را با توقیف یک کشتی انگلیسی در تنگه هرمز انجام بدهد، اما آن افتضاح به بار آمد و با ورود رزمناو انگلیسی پاسداران و قایقهایشان زبونانه پا به فرار گذاشتند.

اکنون به‌نظر می‌رسد که رژیم با ربودن کشتی‌های انگلیسی می‌خواهد در مقابل چنین محاصره همه‌جانبه‌ایی دست به قدرت‌نمایی پوشالی و باجگیری تروریستی بزند. اما شرابط کنونی نشان داده است که این‌چنین خودزنیهای رژیم که سراسر از موضع ضعف و ناچاری صورت می‌گیرد تنها باعث افزایش قاطعیت علیه آن می‌گردد.

از همین رو به‌دنبال ربودن نفتکش انگلیسی جرمی‌هانت وزیر خارجه انگلستان گفت اگر رژیم ایران نفتکش را برنگرداند با عواقب جدی روبه‌رو خواهد شد.

اما حرف دقیق این است که باج‌خواهی و افسار گسیختگی ملاها در خلیج‌فارس نیازمند پاسخ قاطع بین‌المللی است. آنها فقط زبان قدرت می‌فهمند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy