ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:  (رژيم)‌ ایران چیزی جز درد سر نیست

25
ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:  (رژيم)‌ ایران چیزی جز درد سر نیست
ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:  (رژيم)‌ ایران چیزی جز درد سر نیست

ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی دونالد ترامپ در کاخ سفدد روز جمعه ۱۹ژوئیه گفت:  (رژيم)‌ ایران چیزی جز درد سر نیست

س :آقای پرزیدنت ایران دست کم یک نفتکش بانفت انگلیسی را مصادره کرده است. واکنش شما چیست؟ آیا آنها از خطی عبور کرده اند؟شما گفته بودیداین کار احمقانه ای خواهد بود اگر انجام دهند؟

پرزیدنت ترامپ: خوب همانطور که می دانید ما اتحاد بسیار نزدیکی با انگلستان داریم و همیشه داشته ایم. ما هم شنیدیم. آمریکا نفتکش های کمی دارد که وارد (منطقه) می شوند زیرا ما از انرژی خودمان استفاده می کنیم و پیشرفت های بسیاری طی دو سال نیم گذشته داشته ایم.

بنابراین ما نفتکش های چندانی نداریم که وارد آنجا شوند.

ماکشتیهای بسیاری آنجا داریم که کشتی های جنگی هستند و ما با انگلستان گفتگو خواهیم کرد و ما توافق مکتوب نداریم ولی توافق داریم و متحدبزرگ ما می باشند.

بنابر این ما این خبر راشنیدیم ما شنیدیم یکی بود بعد مطلع شدیم دو کشتی بوده است و ما با انگلستان کار خواهیم کرد آنها قرار است نخست وزیر جدیدی داشته باشند که چیز خوبیست و ما با انگلستان کارخواهیم کرد ما توافق مکتوبی نداریم ولی توافق دیرینه داریم.

س: منظورتان از یک یا دو تحریم دیگر امشب چیست؟ درمود توافق با انگلستان درمورد چه چیزی صحبت می کنید؟

پرزیدنت ترامپ: ما قرار است با انگلستان گفتگو کنیم واین تماماً آنچه من در مورد ایران می گفتم را نشان می دهد که دردسر است هیچ چیزی جز دردسر ندارد.

و این را بخاطر داشته باشید:این توافقنامه مسخره ای که پرزیدنت اوباما انجام داد در مدت زمان کوتاهی منقضی می شود.

یک توافقنامه کوتاه مدت بود. وقتی شما با کشورها معامله می کنید شما باید که توافقی برای ۵۰ یا ۱۰۰ سال انجام دهید.

شما توافق کوتاه مدت انجام نمی دهید. آن یک توافقنامه مسخره بود. و این به شما نشان می دهد که من درمورد ایران حق داشتم. وبگذارید ببینیم چه خواهد شد…

س : رند پال برای شما چه کاری در مورد ایران می خواهد انجام دهد؟ یا شما از او می خواهید چه کاری انجام دهد؟

پرزیدنت ترامپ: خوب رند دوست من است اما من به واقع ۵۳ دوست خوب دارم که آنها در سنا هستند.

من همچنین دوستان بسیاری دارم. … لذا من دوستان بزرگی دارم . من درصد تاییدم درمیان حزب جمهوریخواه ۹۴ درصد است .

رند دوست من است و رند از من خواست که آیا می تواند شرکت کند. جواب آری بود. و اگر سایر سناتورها هم از من بخواهند که شرکت کنند احتمالاً بگویم آری، بسته به این که آنها چه کسانی باشند.

همه خواهیم دید که چه خواهد شد. ولی من نفرات بسیاری دارم که در این کار شرکت دارند. و ایران بخوبی حل خواهد شد. ایران چهره ای خود را نشان میدهد. قراراست که بخوبی حل شود.

ایران اکنون مشکل بزرگی دارد. اقتصاد آنها درحال فروپاشی است . فروخواهد پاشید. آنها تلاش می کنند سربازان را باز گردانند زیرا نمی توانند حقوق آنها را بپردازند.

چیزهای بدی برای آنها اتفاق خواهد افتاد. بسیارساده میتوان آنرا حل کرد یا این که برای ما بسیار ساده است که آنرا بدتر کنیم.

جرمی هانت: اگر ایران نفتکش‌های انگلیس را برنگرداند باید منتظرعواقبش باشد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy