ابتکار مهندس ناسا کاشت درخت و جنگل زدایی با هواپیمای بدون سرنشین

72
با توجه به اینکه یکی از مشکلات زمین جنگل زدایی است  یک مهندس ناسا با ابتکاری زیبا اقدام به کاشپ درخت با هواپیمای بدون سرنشین برای رفع جنگل زدایی کرده است.
فاجعه نابودی سالانه ۶٫۵ میلیارد درخت تهدیدی است برای زندگی انسان ها و از بین رفتن محیط زیست.
با تمام این اوصاف جایگزینی این همه درخت کار مشکلی است و به جرات خارج از توانایی های نیروی انسانی است چرا که کاشت دوباره میلیاردها درخت هزینه ی بالایی را در کنار نیروی کار بالا نیاز دارد.
یک کمپانی برنامه ی عظیمی برای حل این بحران ارائه داده است ، طرحی که با استفاده از تکنولوژی اجرا خواهد شد.” لارن فلچر” یکی از مهندسان سابق ناسا طرحی به نام ” یک میلیارد درخت در یک آن (زمان) ” را آغاز کرده است.ابتکار مهندس ناسا کاشت درخت و جنگل زدایی با هواپیمای بدون سرنشین
طرح لارن فلچر مهندس ناسا برای کاشت درخت به این صورت است که وی آن را با استفاده از هواپیمای بدون سرنشین اجرایی خواهد کرد که پروسه ی کاشت و رشد گیاه – درختان را با ۱۵ درصد هزینه ی کاشت درخت به روش سنتی انجام میدهد.
به گفته ی این دانشمند با این روش روزانه ۳۶۰۰۰ بوته ی درخت کاشت می شود. کاشت درختان یک فرایند چند مرحله ای است.
برای شروع، هواپیماهای بدون سرنشین ثابت بالدار بالا منطقه پرواز وبعد از ارزیابی توپوگرافی، مواد مغذی آن ، و تنوع زیستی در اصل ، پتانسیل برای توانبخشی را تکمیل می کند.
پ ن: در همه کشورها بودجه خاص برای حفاظت از محیط زیست اختصاص داده میشود اما در دزدخانه جمهوری اسلامی ملاها وضعیت به شکل زیر است

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy