فشارحداکثری آمریکا برای از کار انداختن شبکه تهیه و تجهیز اتمی رژیم ایران

135
فشارحداکثری آمریکا برای از کار انداختن شبکه تهیه و تجهیز اتمی رژیم ایران
فشارحداکثری آمریکا برای از کار انداختن شبکه تهیه و تجهیز اتمی رژیم ایران

دولت آمریکا در ادامه خط وارد آوردن فشارحداکثری برای از کار انداختن شبکه تهیه و تجهیز اتمی رژیم ایران تحریم‌های جدیدی را اعلام کرد که هدف از آن ضربه زدن به شبکهٔ بین المللی رژیم است که برای خرید از بازار قاچاق برای خریداری الزمات و مواد هسته ای به راه انداخته بود.

خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه ۲۷تیرماه با صدور بیانیه‌یی در این باره اعلام کرد دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی آمریکا علیه شبکه و مأمورانی که در تدارک رسانی به بخشهای حساس تحریم شده برنامه اتمی رژیم ایران نقش دارند دست به اقدام زده است.

این بیانیه می‌افزاید افراد و موجودیتهایی که هدف قرار گرفتند مستقر در ایران، چین و بلژیک هستند و به‌عنوان شبکه تدارک رسانی برای کمپانی تکنولوژی سانتریفوژ ایران(تسا) کار می‌کنند.

کمپانی تکنولوژی سانتریفوژ ایران(تسا) نقش تعیین‌کننده‌ای در برنامه هسته‌یی غنی‌سازی اورانیوم ایران بواسطه تولید سانتریفوژهای بکار گرفته شده در تأسیسات متعلق به سازمان انرژی اتمی ایران دارد.

وزارت خزانه‌داری  پیش از این در تاریخ ۲۱نوامبر ۲۰۱۱ شرکت فنآوری سانتریفوژ ایران را متعاقب فرمان اجرایی ۱۳۳۸۲ تحریم کرد. که با این فرمان اجرایی تحریم‌ها بر تکثیر کنندگان تسلیحات کشتار جمعی مجاز می‌شوند.

استیون منوچین گفت: ”خزانه‌داری برای از کار انداختن شبکه تهیه و تجهیز اتمی ایران اقدام کرده است شبکه‌یی که با شرکتهای پوششی مستقر در چین و بلژیک مرتبط بوده و به نفع اهداف بدخواهانه رژیم کار می‌کرده‌اند.

دولت آمریکا نسبت به غنی‌سازی اورانیوم رژیم ایران و سایر رفتار تحریک‌آمیز ایران عمیقاً نگران است و به هدف قرار دادن همه آنهایی که از برنامه هسته‌یی ایران پشتیبانی می‌کنند، ادامه خواهد داد.“….

شبکه‌ها و مامورانی که در رابطه با برنامه هسته‌ای رژیم ایران تحریم شدند:

شرکت باختر رعد سپاهان: شبکه حمایت از تهیه و تجهیز در ایران، بلژیک و چین

– این تشکیلات با همکاری دفترش در بلژیک، قراردادهایی به ارزش صدها هزار دلار برای خرید محصولات آلومینیومی از مقصد چین و ارسال آن به ایران به نمایندگی از شرکت «تسا» منعقد کرده است.

افسانه کریمی عادگانی، رئیس هیات مدیره رعد سپاهان

شرکت TAWU BVBA، دفتر مستقر در بلژیک این شرکت

سهیل طالبی، مدیر شرکت TAWU BVBA….

سهیل طالبی شرکت Sanming Sino-Euro Import and Export Co.، Ltd مستقر در چین را تأسیس کرد که تهیه، پرداخت پول، محصولات چینی را تسهیل کند…..

شرکت صنایع آلومینیوم هنان جیایوان مستقر در چین….

– این شرکت قراردادی برای فروش محصولات آلومینیومی به ارزش بیش از نیم میلیون دلار با دفتر بلژیکی «باختر رعد سپاهان» بسته بود و برای انتقال این کالاها از چین به ایران با آنها همکاری ‌کرده است.

و محمد فخری زاده…

در نتیجه فشارحداکثری آمریکا علیه رژیم ایران، همه اموال و سودهای ناشی از اموال این اشخاص هدف قرار گرفته شده که در ایالات متحده یا تحت مالکیت یا کنترل اشخاص آمریکایی باشند باید مسدود شوند و به دفتر کنترل داراییهای خارجی گزارش شوند.

مقررات دفتر کنترل داراییهای خارجی به‌طور کلی هر گونه داد و ستد توسط اشخاص [حقیقی و حقوقی] آمریکایی یا در خاک ایالات متحده (از جمله تراکنشها به‌صورت ترانزیت از آمریکا) که با هر گونه اموال یا منافع در اموال اشخاص مسدود یا تحریم شده مرتبط باشد را ممنوع کرده است.

علاوه بر این، اشخاصی که درگیر تراکنشهای مشخص با افراد و نهادهایی که امروز لیست‌گذاری شدند، شوند ممکن است خودشان هم مشمول تحریم‌ها شوند….

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy