۳ درویش زن از زندان قرچک ورامین به زندان اوین منتقل شدند

72
3درویش زن از قرچک ورامین به زندان اوین منتقل شدند
3درویش زن از قرچک ورامین به زندان اوین منتقل شدند

۳ درویش زن از زندانیان زندان قرچک ورامین به بند زنان زندان اوین منتقل شدند. این اتفاق روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه ۹۸بوده است.

اسامی منتقل شدگان خانم شکوفه یداللهی، خانم الهام احمدی و خانم سپیده مرادی است.

این ۳درویش زن  ۱۸ ماه حبس را در زندان قرچک ورامین که محل نگهداری زنان زندانی با جرائم عادی می‌باشد بسر برده اند.

زنان زندانی در جریان حوادث و درگیری‌های گلستان هفتم در تهران در تاریخ اول اسفندماه ۹۶ همراه با شمار زیادی از دراویش گنابادی همراه با ضرب و شتم وحشیانه بازداشت و به زندان قرچک ورامین منتقل شده بودند.

شعبه ۱۵ و ۲۶ دادگاه انقلاب تهران در مرحله بدوی، این شهروندان را به ۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

علاوه بر این شکوفه یداللهی و سپیده مرادی بر اساس دادنامه صادره به دو سال ممنوعیت و محرومیت از فعالیت اجتماعی و رسانه‌ای نیز محکوم شدند.

یادآوری میشود  روز چهارشنبه ۲۳ خردادماه ۱۳۹۷ مأموران گارد ویژه زندان قرچک ورامین با هجوم به داخل زندان، زنان درویش را با باتوم و شوکر به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند و هر کدام از زنان را به صورت انفرادی به بندهای مختلف زندان منتقل کرده‌اند. از همین روز زنان درویش روزهای اعتصاب خود را شروع کردند.

 همزمان با ضرب و شتم زنان زندانی تعدادی از دراویش محبوس در تیپ ۳ و ۲ زندان تهران بزرگ، در اعتراض به حمله‌ی مأموران گارد ویژه زندان قرچک به زنان درویش زندانی دست به تحصن زدند. دراویش متحصن در زندان خواستار پایان خشونت علیه زنان درویش زندانی و آزادی آنها شدند.

در ادامه تحصن زندانیان در تیپ ۲ و ۳ زندان تهران بزرگ روز یکشنبه ۲۷ خردادماه نیز تعدادی از دراویش محبوس در تیپ ۴ این زندان به دلایل و مطالبه مشابهی دست به تحصن زدند و خواستار پایان خشونت علیه زنان درویش زندانی و آزادی آنها شدند.

لینکهای مرتبط

ضرب و شتم وحشیانه دراویش زن در زندان قرچک ورامین – حال برخی وخیم…
دراویش زن هنوز در اعتصاب و اعتراض در زندان قرچک ورامین از ملاقات با…
سیما انتصاری از زنان دراویش گنابادی از تجدید نظر خواهی انصراف داد

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy