یکی دیگر از مزدوران علی خامنه ای تحریم شد

62
یکی دیگر از مزدوران علی خامنه ای تحریم شد

یکی دیگر از مزدوران علی خامنه ای تحریم شد. واشنگتن یکی از سرکردگان حزب الله لبنان وابسته به رژيم ایران را در لیست تروریستی قرار داد.

همزمان با ۲۵امین سالگرد حمله به مرکز یهودیان در آرژانتین که به کشته شدن ۸۵ نفر منجر شد،‌ دولت آمریکا ۷ میلیون دلار جایزه برای پیدا کردن یکی از سرکردگان حزب ‌الله لبنان تعیین کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه یکی از سرکردگان حزب ‌الله لبنان بنام «سلمان رئوف سلمان» را در لیست ترویستی گذاشت

گزارش شده که رئوف سلمان ملیت لبنانی – کلمبیایی دارد و به این دلیل به راحتی در کشورهای آمریکای لاتین سفر می‌کند.

بیشتربخوانید

به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه ۱۸ ژوئیه/ ۲۷ تیر در سخنانی در کاخ سفید اعلام کرد که کشتی تهاجمی «یو اس اس باکسر» نیروی دریایی آمریکا بر فراز تنگه هرمز یک پهپاد ایرانی را منهدم کرده است.

به گفته ترامپ پهپاد ایران کشتی «یو اس اس باکسر» را از فاصله هزار متری تهدید کرده بود. «یو اس اس باکسر» تحت فرماندهی ناوگان پنجم دریایی آمریکا قرار دارد و اوایل تیر همزمان با سفر وزیر خارجه آمریکا به عربستان و دیدار و گفت‌وگو با پادشاه سعودی در جده، به کشتی‌های تهاجمی «یواس‌اس جان پی مارتا» و کشتی «یو‌اس‌اس هارپر فری» ملحق شد.

ترامپ در ادامه سخنانش از جامعه بین‌المللی خواست ایران را محکوم کند و از کشتی‌های تجاری خود در خلیج فارس حفاظت کند. سپاه پاسداران چند ساعت قبل از سخنرانی ترامپ با صدور اطلاعیه‌ای از توقیف یک کشتی حامل سوخت در لارک خبر داده بود. وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: « «ایران باید به این اقدام غیرقانونی پایان دهد و خدمه شناوری را که توقیف کرده فوراً آزاد کند.» قرار است بحرین پاییز سال ۲۰۱۹ میزبان کنفرانسی باشد که موضوع آن تهدیدهای ایران برای امنیت کشتیرانی در خلیج فارس است. تمامی ۶۵ کشوری که به کنفرانس ورشو در بهمن سال گذشته دعوت شده بودند به کنفرانس بحرین هم دعوت خواهند شد.

خزانه‌داری آمریکا شبکه جهانی غنی‌سازی اتمی رژیم ایران را تحریم کرد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy