۵فرد و ۷شرکت بدلیل نقض تحریم‌های ایران در فهرست سیاه قرار گرفتند

89
۵فرد و ۷شرکت بدلیل نقض تحریم‌های ایران در فهرست سیاه قرار گرفتند
۵فرد و ۷شرکت بدلیل نقض تحریم‌های ایران در فهرست سیاه قرار گرفتند

بر اساس بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا ۵فرد و ۷شرکت بدلیل نقض تحریم‌های ایران در فهرست تحریم قرار گرفتند، هر ۵ فرد تحریم‌شده ایرانی هستند.
از ۷ شرکت، دو شرکت ایرانی، ۴ شرکت چینی و یک شرکت در بلژیک مستقر است.
در بیانیه خزانه‌داری آمریکا آمده است که افراد و شرکت‌هایی که امشب تحریم شده‌اند، در زمینه خرید و تأمین «قطعات حساس» برای برنامه هسته‌ای ایران فعالیت می‌کرده‌اند.

دولت ایالات متحده امروز پنجشنبه ۲۷ تیر اعلام کرد شبکه ای از شرکت‌ها و افرادی را که در جهت تهیه مواد و تجهیزات حساس مورد نیاز برای بخش‌های تحت تحریم برنامه هسته‌ای ایران فعالیت دارند در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

اداره کنترل داریی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که اشخاص و نهادهایی که تحت تحریم قرار گرفته‌اند در ایران، چین و بلژیک مستقر بوده و برای تامین نیازهای شرکت فناوری سانتریفیوژ ایران (تسا) فعالیت کرده‌اند.

شرکت باختر رعد سپاهان و افسانه کریمی عادگانی از کارکنان آن، شعبه باختر رعد سپاهان در بلژیک به نامTAWU BVBA و سهیل طالبی مدیر آن، و دو شرکت سانمینگ سینو-یورو و هنان جیایوآن در چین اسامی تحریم‌شدگان هستند.

همچنین وزارت خزانه داری آمریکا می گوید عوامل فاسد و افراد مرتبط با نقض جدی حقوق بشر در عراق را تحریم کرده است.
وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه ۲۷ تیر اعلام کرد ریان کلدانی، و همچنین رعد قدو، از رهبران شبه نظامیان عراقی، و دو مقام سابق عراقی به نام نوفل السلطان و احمد عبدالله الجبوری را به فهرست تحریم‌های آمریکا افزوده است.

رسانه های نزدیک به نهادهای نظامی ایران نوشتند «احمد الجبوری» رئیس ائتلاف «المحور» و استاندار سابق صلاح‌الدین، «نوفل العاکوب» استاندار سابق نینوی، «وعد قدّو» فرمانده نیروهای نظامی «الشَبَک» در دشت نینوی و «ریدان الکلدانی» فرمانده نیروهای «بابلیون» در الحشد الشعبی مشمول تحریم‌های جدید آمریکا هستند.
آمریکا می گوید الجبوری با پشتیبانی از عملیات شبه نظامیان مورد حمایت ایران در عراق، از منافع شخصی خود محافظت کرده است.
مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا پیشتر در سخنرانی خود در نشست آزادی مذهبی در واشنگتن گفته بود آمریکا قصد تحریم این افراد را دارد.
دولت عراق تصمیم گرفته حشد الشعبی را منحل کند اما در داخل این کشور مقاومت هایی صورت می گیرد.
جمهوری اسلامی روابط نزدیکی با این گروه دارد.
پیشتر، ایالات متحده، جنبش النجباء عراق و «شیخ اکرم الکعبی»، دبیرکل این جنبش را در فهرست تحریم ها قرار داده بود.
لینکهای مرتبط

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy