اعتصاب غذای جمعی زندانیان سیاسی اهل‌سنت در زندان رجایی‌شهر

35
اعتصاب غذای جمعی زندانیان سیاسی اهل‌سنت در زندان رجایی‌شهر
اعتصاب غذای جمعی زندانیان سیاسی اهل‌سنت در زندان رجایی‌شهر

بنا به گزارشات موثق دریافتی زندانیان سیاسی اهل‌سنت زندان رجایی‌شهر به صورت دسته جمعی دست به اعتصاب غذا زده اند. اعتصاب جمعی زندانیان مظلوم اهل سنت در گوهر دشت از روز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۹۸ شروع شده است.

اعتصاب غذا ۳۵تن از زندانیان سیاسی اهل‌سنت سالن ۳۶بند ۱۰زندان رجایی‌شهر کرج را شامل میشود.

در این گزارش همچنین آمده است اعتصاب غذای زندانیان در اعتراض به حل نشدن مشکلات موجود در این بند از جمله کمبود جا، نبود امکان تماس تلفنی، برخوردار نبودن از چراغ و هواخوری مناسب، میباشد که از چهار روز پیش شروع شده است.

زندانیان اعتصابی اعلام کرده‌اند تا زمانی که به آنها مکان و سالن مناسبی با شرایط استاندارد داده نشود، به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

سالن ۳۶بند ۱۰زندان گوهردشت که محل نگهداری ۳۵نفر از زندانیان عقیدتی سیاسی می‌باشد تنها دارای دو اتاق کوچک است و زندانیان محبوس در این سالن، در گرمای هوای موجود به‌شدت از نظر جا در وضعیت نامناسبی قرار دارند.

لازم به ذکر است که زندان رجایی‌شهر کرج سه سالن جداگانه از جمله سالن ۲۱بند ۷، سالن ۳۶بند ۱۰و سالن ۱۱بند چهار، برای اسکان زندانیان عقیدتی سیاسی اهل سنت دارد که آمار تقریبی سالن ۲۱سی و شش نفر و سالن ۳۶حدود سی و پنج نفر و سالن ۱۱حدود ۲۱نفر می‌باشد.

این در حالیست که عوامل حکومت که با دزدی و غارت با افشاگری به زندان می‌افتند در بهترین امکانات چیزی مانند هتل‌های لاکچری دوران محکومیت خود را سپری میکنند.

زندانیان عقیدتی بخصوص زندانیان اهل سنت در زیر بیشترین فشار روحی و جسمی در زندانهای قرون وسطایی رژیم ایران هستند.

لینکهای مرتبط

گارد ویژه زندان رجایی شهر کرج، زندانیان اهل سنت را وحشیانه مورد حمله…
به زندانیان اهل سنت نگران خانواده هایشان در کردستان مرخصی داده نشد
هشدار-فشار روی زندانیان اهل سنت، شکنجه و اعتراف گیری اجباری
بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی اهل سنت در سالگرد اعدام ۲۵ تن از…

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy