سخنگوی وزارت خارجه رژیم ایران نفت‌کش امارات خودش اومده به ایران

92
سخنگوی وزارت خارجه رژیم ایران نفت‌کش امارات خودش اومده به ایران
سخنگوی وزارت خارجه رژیم ایران نفت‌کش امارات خودش اومده به ایران

صبح امروز ۲۶ تیر ۹۸ سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران تأیید کرد که نفت‌کش امارات در یکی از بندرهای ایران پهلو گرفته است:

«یک نفتکش خارجی به دلیل نقص فنی در خلیج فارس دچار مشکل شد که طبق مقررات بین‌المللی نیروهای ایرانی پس از دریافت درخواست کمک به سوی آن رفته و توسط یدک‌کش به سمت آب‌های ایران کشیده شده تا تعمیرات لازم روی آن صورت پذیرد.»
این اظهارات ساعاتی پس از آن که یک مقام آمریکايی گفت که سپاه پاسداران نفت‌کش امارات را ربوده و آن را به سواحل جزیره قشم منتقل ساخته است، وزارت خارجه رژیم ایران این خبر را بطور تلویحی مورد تائید قرار داد و در همان حال ادعا کرد که این نفتکش ربوده نشده، بلکه با مشکلاتی روبرو گردیده و به آب های ایران انتقال یافته است.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی به محل توقف نفتکش اشاره ای نکرد و گفت که جزئیات بیشتر بعدا اعلام خواهد شد.

این سخنگو توضیح نداد که چگونه است که رژیم ایران از شامگاه روز شنبه که این کشتی را در اختیار گرفت، درباره آن سکوت کرده بود و چرا کوتاه مدتی پس از ورود نفتکش به بخش ایرانی تنگه هرمز، ناگهان دستگاه ردیاب آن خاموش شد و به سرنشینان کشتی اجازه داده نشده با مرکز خود تماس بگیرند و تقاضای کمک کنند.

رژیم ایران بارها تهدید کرده که اگر صادرات نفت آن متوقف شود، متقابلا صدور نفت کشورهای عرب حوزه خلیج فارس را فلج خواهد کرد.

در همین حال اعلام شد که پس از تهدید امروز خامنه‌ای، انگلیس سومین کشتی جنگی خود را به خلیج فارس فرستاده است.

خبرنگار نشریه تایمز می گوید انگلیس از اعزام سومین کشتی جنگی به خلیج فارس خبر داده است.

این خبر پس از تهدید روز سه شنبه ۲۵تیر۹۸خامنه ای اعلام می شود. خامنه‌ای تهدید کرده بود که “دزدی دریایی انگلیس خبیث” را بی‌جواب نمی‌گذارد.

همچنین محسن رضایی فرمانده معزول سپاه پاسداران گفته بود راه حل رژیم ایران برای حمله به ایران گانگیری است.

طبق یک سیاست از ابتدای به وجود آمدن جمهوری اسلامی کلا رژیم ایران بی تقصیر است. زندانیان خودشان خودشان را شکنجه می‌کنند.

زندانیان خودشان خودشان را زیر شکنجه میکشند و سپاه و اطلاعات و ملاها کلا همه جا بی تقصیر هستند اینجا هم نفت‌کش امارات خودش با پای خودش به ایران آمده خودش رادارش را خاموش کرده و خود ملوانهایش اجازه تماس به خودشان را ندادند.

لینکهای مشابه

پلیس جبل الطارق ناخدا و افسر ارشد ابرنفتکش ایران را بازداشت کرد
افشای جزییات حمله تروریستی سپاه پاسداران به نفت‌کشهای دریای عمان

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy