مدیر خوابگاههای دانشگاه شریف : ساس‌ها را خود ‏دانشجویان به خوابگاه آوردند!‏

55
مدیر خوابگاههای دانشگاه شریف ساس‌ها را خود ‏دانشجویان به خوابگاه آوردند!
مدیر خوابگاههای دانشگاه شریف ساس‌ها را خود ‏دانشجویان به خوابگاه آوردند!

وضعیت بهداشتی یکی از خوابگاههای دانشگاه شریف تعداد زیادی از اتاق‌ها ساس دارد.

شهروند نوشت: دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف باشی، صبح تا شب سر کلاس‌های درس بنشینی و شب که به اتاقت برسی، یک جانور موذی با نیش‌های بازشده به انتظارت نشسته باشد.

دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف که ساکن خوابگاه شماره سه طرشت‌ هستند، سال‌هاست که همزیستی مسالمت‌آمیزی با یک جانوز موذی‌ دارند؛ جانوری که صبح‌ها رد نیش‌هایش را می‌توان روی بدن‌ها دید.

خوابگاه چهل‌وچند ساله طرشت سال‌هاست که ساس دارد: «تا به حال چند بار سم‌پاشی کرده‌اند، اما بی‌فایده است، از بس که ساختمان قدیمی است.»

دانشجویان گلایه زیاد دارند، از فضای دانشگاه، از پله‌های زیاد و جای خالی آسانسور و نظافت و … اما این یک مورد، بیش از همه روی اعصاب‌شان رفته: «هر جایی که درز داشته باشد، ساس را می‌توان دید، البته خیلی کوچک‌اند و وقتی خون می‌خورند، بدن‌شان قرمز می‌شود، یعنی پر از خون ما.»

خوابگاه تا به حال چندین بار بازسازی شده، یک بلوک داشته و حالا دو بلوک دیگر هم به آن اضافه شده، اما با اضافه شدن بلوک‌ها، به مشکلات هم اضافه شده.

یکی از دانشجویان به «شهروند» می‌گوید که دانشجویان نیاز به آرامش دارند و این موجودات آرامش را از آنها گرفته‌اند.

سینا میری، از اعضای شورای صنفی خوابگاه طرشت «سه» دانشگاه صنعتی شریف است که از وقتی عضو شورا شده، بشدت پیگیر از میان بردن این ساس‌هاست.

او دانشجوی ترم پنج مهندسی مکانیک دانشگاه است و به «شهروند» می‌گوید: «بخش عمده‌ای از مشکلات بهداشتی خوابگاه دانشگاه، درگیر ساس است، این حشره، همه چیز را تحت‌الشعاع قرار داده و کاری کرده که دانشجویان نمی‌توانند به راحتی بخوابند، از همه اینها بدتر این‌که، وقتی دانشجویان می‌خواهند به شهر خودشان برگردند، این ساس‌ها با لباس و چمدان‌ها، به خانه‌شان هم منتقل می‌شود.»

اما بخش جالب موضوع اینجاست که مدیر خوابگاه اشکال را قبول ندارد و میگوید: ساس‌ها را خود ‏دانشجویان منتقل میکنند!‏

تجمع شبانه دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به عدم امنیت در برابر مامورین
تلگرام ما
https://t.me/Iran_news_ajancy