محاکمه یک ایرانی به اتهام ارسال مواد غنی‌سازی اورانیوم به ایران

45
محاکمه یک ایرانی به اتهام ارسال مواد غنی‌سازی اورانیوم به ایران
محاکمه یک ایرانی به اتهام ارسال مواد غنی‌سازی اورانیوم به ایران

بیانیه مطبوعاتی وزارت دادگستری آمریکا ( محاکمه یک ایرانی به اتهام ارسال مواد مورد استفاده در غنی‌سازی اورانیوم به ایران)

سایت وزارت دادگستری آمریکا روز سه شنبه ۲۵تیر۹۸ نوشت:‌ دادستان منهتن آمریکا استرداد یک تبعه ایرانی و علنی کردن اتهامات علیه دو نفر دیگر را برای صادر کردن کربن فیبر از آمریکا به ایران اعلام می کند.

جفری اس . برمن دادستان آمریکا برای حوزه جنوبی نیویورک و جان سی دمرس دستیار دادستان برای امنیت ملی و جان براون  دستیار مدیر بخش ضد اطلاعات اف بی آی و ویلیام اف سوئینی جونیور  دستیار مدیردفتر حوزه نیویورک اف بی آی، استرداد بهزاد پورقناد و علنی کردن سه حکم اتهام پورقناد و علیرضا شکری  و فرزین فرید منش را بخاطر صادر کردن کربن فیبر از آمریکا به ایران اعلام کردند.

پورقناد با ملیت ایرانی بر مبنای اتهاماتی که در ۳مه ۲۰۱۷ در آلمان دستگیر شده بود به آمریکا مسترد شد و روز گذشته به حوزه جنوبی نیویورک رسید و امروز در برابر دادگاه فدرال وایت پلین در برابر جودیت سی مک کارتی قاضی دادگستری قرار گرفت. شکری و فریدمنش همچنان فراری می باشند.

دادستان آمریکا جفری برمن گفت: «کربن فیبر دارای موارد استفاده در هوافضا و امور دفاعی است و به شدت برای تضمین آنکه به دست افراد خطاکار نیفتد کنترل می شود».

پورقناد و شرکای جرم او متهم اند که بدنبال دور زدن این کنترل ها وقوانین صادرات آمریکا بوده اند.

بهمراه شرکای اعمال قانون ما به حفاظت از سرمایه های کشور و حفاظت از امنیت ملی مان ادامه میدهیم»‌.

جان دمرس دستیار دادستان گفت:« پورقناد متهم است که بدنبال کسب میران زیادی از کربن فیبر برای ایران بود که این کالا می تواند در غنی‌سازی اورانیوم استفاده شود.

تحریم‌های موجود آمریکا برای ممانعت از چنین رفتاریست که کشور مارا به خطر می اندازد و این وزارت خانه متعهد است که قاطعانه آنها را اعمال کند.

پورقناد و سایرین که تلاش در خنثی سازی قوانین دارند باید بدانند که اعمال آنها که بنفع تلاش های بی ثبات کننده ایران است و آمریکا را ناامن می کند بدون مجازات باقی نخواهد ماند».

کاربرد الیاف کربن در صنایع هوا فضا و هواپیماسازی

اجزای سازه‌ای ماهواره‌ها، سازه‌های داخلی هواپیماهای مسافرین اعم از پنل صندلی‌های کربنی، میزهای کربنی و سایر پوشش‌های کربنی، نوک هواپیماهای مافوق صوت، قطعات حساس موتور هواپیماها و …

در صنایع هوایی وزن کم و استحکام بسیار بالای فیبر کربن هزینه‌ها را جبران کرده و کمپانی‌های بزرگ مثل بویینگ و ایرباس به وفور از کامپوزیت‌ها استفاده می‌کنند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy