سناتور جیم ریچ: جمهوری اسلامی قدرت آمریکا را دست‌کم نگیرد

22
سناتور جیم ریچ: جمهوری اسلامی قدرت آمریکا را دست‌کم نگیرد

سناتور جیم ریچ: جمهوری اسلامی قدرت آمریکا را دست‌کم نگیرد؛ آمریکایی‌ها از پویش مردم ایران پشتیبانی می‌کنند. رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا می‌گوید رژیم ایران به «بازی خطرناکی» دست زده است و او امیدوار است جمهوری اسلامی اشتباه محاسباتی نکند چون رئیس جمهوری آمریکا «مرد عمل» است.

سناتور جیم ریچ افزود، ما باور داریم مردم ایران نیز به اندازه جهانیان قربانی رفتارهای بد این رژیم هستند. ما آمریکایی ها به این واقعیت اذعان داریم که مردم ایران بازماندگان سربلند ملتی با پیشینه‌ای چندین هزار ساله هستند. شایستگی آنها بسیار بیشتر از آن چیزی است که از قِبَلِ این رژیم نصیب‌شان شده است.

ما چشم به راه آن روز هستیم، و آن روز فرا خواهد رسید؛ روزی که ایران، به عنوان یک بازیگرِ برابر با سایر بازیگران جهانی – همان‌ها که علاقمند به چیزهایی هستند که مردم متمدن به آن باور دارند، می‌توانند با دیگران کنار بیایند، و می‌کوشند تا زندگی را برای همه ایرانیان و همه خانواده‌هایشان بهتر کنند – با سربلندی بر جایگاه درخور خود در عرصه جهان خواهد ایستاد. آن روز خواهد آمد، و مردم آمریکا از این پویش مردم ایران پشتیبانی می‌کنند.

بیشتربخوانید

هشدار کشورهای اروپایی به رژیم ایران برای وفاداری به تعهدات برجام

آسوشیتدپرس گزارش داد: روز دوشنبه کشورهای اتحادیهٔ اروپا دنبال کاهش تنش در خلیج‌فارس بودند و از رژیم ایران خواستند به توافق اتمی ۲۰۱۵وفادار باقی بماند.

استف بلوک وزیر خارجه هلند گفت رژیم ایران باید به التزاماتش پایبند بماند.

جرمی‌ هانت وزیر خارجه انگلستان گفت: “خاورمیانه هم‌اکنون یکی از بی‌ثبات‌ترین مناطق جهان است اما اگر طرف‌های مختلف مجهز به تسلیحات اتمی باشند، تهدیدی برای موجودیت بشریت خواهد بود.”

سران کشورهای انگلستان، فرانسه و آلمان که امضاءکنندگان برجام هستند خواستار پایان افزایش تنشها در منطقه شدند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy