لیندسی گراهام : فشار روی ایران ادامه می‌یابد تا حدی که لِه شوند

72
لیندسی گراهام فشار روی ایران ادامه می‌یابد تا حدی که له شوند
لیندسی گراهام فشار روی ایران ادامه می‌یابد تا حدی که له شوند

لیندسی گراهام سناتور آمریکايی به موگرینی گفت: له‌ تان می‌ کنیم!

یک سناتور ارشد آمریکايی روز دوشنبه کشورهای اروپایی را تهدید کرد در صورتی که به تجارت با رژیم ایران ادامه دهند، آمریکا آنها را با تحریم، له خواهد کرد.

سناتور جمهوریخواه لیندسی گراهام گفت که برای همراه کردن کشورهای اروپایی با راهبرد دولت آمریکا در مورد رژیم ایران، آماده است کاری کند که اروپا مجبور به انتخاب میان تهران و واشنگتن شود.

سناتور آمریکایی گفت: من به اروپایی‌ها خواهم گفت اگر می‌خواهید از رژیم ایران جانبداری کنید، راحت باشید، ولی حق استفاده از یک بانک آمریکایی یا مراوده با اقتصاد آمریکا را نخواهید داشت.

لازم است بین حکومت ملایان یا ایالات متحده یکی را انتخاب کنید.

لیندسی گراهام در پاسخ به این سئوال که تا چه حد آماده است شرکت های اروپایی را که اقدام به تجارت با رژیم ایران می‌کنند، تحت تحریم قرار دهد، گفت: تا حدی که له شوند.

پیش تر نخست‌وزیر اسرائیل با انتشار ویدئویی، سیاست مماشاتگرانه اروپا در قبال جمهوری اسلامی را همانند دیپلماسی شکست‌ خورده اروپا با آلمان‌های نازی پیش از جنگ جهانی دوم توصیف کرد.

اورشلیم پست نوشت ، بنیامین نتانیاهو پس از نشست روز دوشنبه وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل در واکنش به صحبت‌های فدریکا موگرینی اظهار کرد: این مرا به یاد سازش اروپایی‌ها در ۱۹۳۰ می‌اندازد.

آن زمان هم برخی سر خود را در خاک فرو کرده بودند و نزدیک‌ شدن خطر جدی را نمی‌دیدند.

به نظر می‌رسد که برخی در اروپا تا زمانی که موشک‌های رژیم ایران در خاک اروپا ننشیند، بیدار نخواهند شد.

زمانی آنها بیدار می‌شوند که دیگر کار از کار گذشته است.

موگرینی که بزودی از سمت خود کنار خواهد رفت، روز دوشنبه پس از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل در کنفرانسی خبری گفت: در حال حاضر، هیچ کدام از طرفین برجام برای راه‌اندازی مکانیسم ماشه اقدامی نکرده‌اند. این بدان معناست که هیچ کدام از طرفین در حال حاضر با اطلاعاتی که – علی‌الخصوص از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی – در اختیار دارند، عدم پایبندی (رژیم) ایران را تخطی مهمی نمی‌دانند.

این در حالیست که سه کشور بزرگ اروپايی با انتشار بیانیه ای، با تاکید بر اینکه لازم است رژیم ایران به تعهداتش در برجام پایبند باشد، وضعیت پیرامون این توافق را نگران کننده توصیف کردند.

روزهای سخت – رژیم ایران در بد مخمصه‌ای گیر افتاده

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy