سازمان غذا و دارو به جای استنت قلبی ۲میلیون یورو کابل برق وارد کرد

44
سازمان غذا و دارو به جای استنت قلبی 2میلیون یورو کابل برق وارد کرد
سازمان غذا و دارو به جای استنت قلبی 2میلیون یورو کابل برق وارد کرد

سعید نمکی وزیر بهداشت درباره هزینه شدن دومیلیون یورو ارز دولتی که قرار بود استنت قلبی وارد کند اما کابل برق وارد شد گفت: متاسفانه برخی ارز‌های دارو و تجهیزات پزشکی در مسیر منحرفی هزینه شده و کالای دیگری وارد کشور شده بود.

بازداشت دست‌های پشت پرده در سازمان غذا و داروسعید نمکی، وزیر بهداشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره فساد در سازمان غذا و دارو و سرانجام نامعلوم یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی اظهار کرد: بازار دارو و تجهیزات پزشکی ۵۰ هزار میلیارد تومان است که به دلیل آنکه رقم بزرگی است امکان بروز فساد در آن وجود دارد.

وی ادامه داد: من وقتی سرپرست وزارت بهداشت شدم متوجه شدم ارز دارو و تجهیزات پزشکی قابل ارزیابی نیست و قسمت عمده آن قابل ردیابی نبوده و ثبت آن به درستی انجام نمی‌شد. ۴ ماه است که ۵ اکیپ روی این مسئله کار می‌کنند.

وی گفت: متاسفانه برخی ارز‌های دارو و تجهیزات پزشکی در مسیر منحرفی هزینه شده بود و کالای دیگری وارد کشور شده بود که در حال برخورد با آن هستیم، برای مثال فردی ۲ میلیون یورو برای ورود استنت قلبی ارز دولتی گرفته بود که به جا آن کابل برق وارد کرده بود؛ به محض اینکه از موضوع مطلع شد از کشور فرار کرد.

نمکی گفت: در مواردی ارز دولتی گرفتند و در بخش خصوصی با قیمت آزاد محصول را به فروش می‌رساندند، زیرا قابلیت ردیابی ارز نبود.

وی گفت: تا ۲ ماه آینده سامانه به روزی خواهیم داشت که میزان ارز دریافتی دارو و تجهیزات پزشکی و کالای وارداتی شفاف و مشخص خواهد شد.

استنت یا لوله توری مصنوعی از جنس فلز، در یک گذرگاه یا مجرایی طبیعی در بدن، برای جلوگیری یا رویارویی با نقص ناشی از انقباض موضعی جریان درون آن مجرا است. این واژه همچنین ممکن است به یک لوله اطلاق گردد که به‌طور موقت مجرایی طبیعی از بدن را برای دسترسی جراح، باز نگه می‌دارد.

در بیشترین کاربرد، استنت برای باز نگه‌داشتن سرخ‌رگ‌های کرونر پس از آنژیوپلاستی قلب بکارمی‌رود.

ربط استعفای وزیر بهداشت با دکتر قاچاقچی پروتزهای تقلبی چه بود
نوبخت: فصل فرار کردن نیست وزیر بهداشت باید آشی که پخته‌ را عمل بیاورد
درگیری در مجلس و افشای قاچاق کالای وزیر بهداشت توسط قاضی پور نماینده ارومیه

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy