گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی با اتهام تبلیغ علیه نظام مجددا محکوم شدند

46
گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی با اتهام تبلیغ علیه نظام مجددا محکوم شدند
گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی با اتهام تبلیغ علیه نظام مجددا محکوم شدند

‍آتنا دائمی و گلرخ ایرایی به اتهام تبلیغ علیه نظام حکم گرفتند.

جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی با اتهام تبلیغ علیه نظام  در تاریخ ۲۸ خردادماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شده بود.

آتنا دائمی هم اکنون در زندان اوین در حال تحمل حبس است و گلرخ ایرایی در فروردین سال جاری با پایان دوران محکومیت و با تودیع قرار از بابت این پرونده، از زندان آزاد شده است.

بر اساس حکم این دادگاه آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی هرکدام از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال و ۱ ماه حبس تعزیری و در مجموع هرکدام به ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

در صورت اعمال ماده ۱۳۴ (تجمیع احکام) این مدت به برای هر یک از متهمان به ۲ سال و ۱ ماه حبس کاهش پیدا خواهد کرد؛ با این حال از اجرایی شدن این ماده در مورد آنها خبری نیست.

دادگاه همچنین علاوه بر این هر یک این دو شهروند را به ۲ سال محرومیت از عضویت در گروه ها و احزاب محکوم کرده است.

با توجه به محکومیت پیشین این افراد، دادگاه برای صدور حکم جدید به ماده ۱۳۷ قانون مجازات اسلامی استناد کرده است که بر اساس آن در صورت تکرار جرم، قاضی اجازه خواهد داشت حکمی بیش از حداکثر مجازات تعیین شده صادر کند.
گلرخ ابراهیمی ایرایی همسر آرش صادقی است که به علت عدم رسیدگیهای پزشکی در وضعیت وخیمی بسر میبرد. آرش صادقی در زندان به دلیل شکنجه های اعمال شده به سرطان استخوان مبتلا شده است و در رنج و درد شبانه روزی است و مسولین هیچ اقدامی برای مداوای وی بعمل نمی‌آورند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy