مخفیکاری شرکت داروسازی لوزارتان اکتوور و سرطان زنان ایران

498
مخفیکاری شرکت داروسازی لوزارتان اکتوور و سرطان زنان ایران
مخفیکاری شرکت داروسازی لوزارتان اکتوور و سرطان زنان ایران

شرکت سازنده و سازمان غذا و دارو فراخوان جمع آوری لوزارتان اکتوور در دنیا اعلام بی اطلاعی می کنند اما سازمان غذا و دارو امریکاو اژانس پزشكي اروپا از شش ماه گذشته در بخش هشدارها این دارو را ریکال کرده و در سازمان غذا و داروی ایران بخشی وجود دارد که وظیفه رصد هشدارهای ریکال را برعهده دارد.

اگر این قصور اگر هم از چشم کارشناس مربوطه  پنهان مانده باشد، گناهی نابخشودنی است از اغماض شرکت اکتوور نسبت به ایمیل های شرکت هترو هند که تولید کننده این مواد اولیه بوده است نمی توان گذشت نکته جالب اینکه حتی رسانه های داخلی دارویی کشور در دو نوبت این خبر را منتشر کرده اند.

با توجه به هشدار fda (سازمان غذا و دارو ایالات متحده) حدود ده نفردر ایران در معرض سرطان قطعی در این بازه زمانی هستند که اکتوور باید پاسخگوی آن باشد به خاطر داشته باشید در سال گذشته شرکت آمریکایی جانسون اند جانسون که در زمینه تولیدات بهداشتی فعال است بدلیل آنکه نوعی از پودر تولیدی تالک این شرکت زمینه ساز سرطان تخمدان ۲۲ زن را ایجاد کرده بود به جریمه ۴٫۷ میلیارد دلاری به شاکیان محکوم شد بعد از این محکومیت بیش از ۹۰۰۰ نفر از مصرف کنندگان هم شکایت کردند که پرونده های آنها هنوز در جریان است .

 سوال اینجاست که بازار ۸۰ هزار نفری لوزارتان اکتوور آیا دلیلی بر سکوت تولیدکنندگان نسبت به سلامت مردم بوده است؟ آیا بازداشت حدودا یکماهه مدیرعامل اکتوورآن هم در سکوت خبری محض ارتباط خاصی با این پرونده دارد ؟ چرا مدیرعامل این شرکت هنوز نسبت به این گناه نابخشودنی هیچ واکنشی نداشته است؟

با گذشت چند روز از ماجرای تاخیر در فراخوانی داروی پرمصرف لوزارتان شرکت اکتوور(که ظن سرطانزایی بدلیل ناخالصی مواد اولیه در آن بالاست) ابعاد جدیدی از این پرونده در حال روشن شدن است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy